Gādā par gājēju un braucēju drošību

90 vecu sudrabvītolu Liepājā, Brīvības ielā, netālu no “Liepājas metalurga” nozāģēti pavisam, bet 34 kokiem tiek veidoti vainagi un izzāģēti zari, kas ķeras elektrības vados un vējā apdraud gājējus un braucējus.

“Koku apzāģēšana pilsētā notiek katru gadu,” zina teikt Liepājas domes Vides pārvaldes ainavu arhitekte Alda Damberga. Speciāliste norāda, ka sudrabvītoli Brīvības ielā ir savu mūžu nodzīvojuši un to vidi iztrupējuši. “Tie varētu būt ap simts gadu veci. Tādi apdraud gājēju un braucēju drošību.” Koku izciršana saskaņota domes Apstādījumu uzraudzības komisijā. Stumbri un resnākie zari tiks pārstrādāti malkā, bet pārējais – šķeldā.
SIA “Komunālā pārvalde” dārzniece Aiga Stoņus pastāsta, ka pavasarī nocirsto vietā, kur tas iespējams, tikšot iestādīti jauni kociņi. Pašlaik projekts tiekot apspriests pilsētas Būvvaldē.
A. Damberga norāda, ka vairākās vietās pilsētā notiek arī liepu vainagu veidošana. “Liepas nepieciešams apzāģēt ik pa pieciem gadiem, jo ataugušās atvases ir trauslas un vējā ātri lūst.”

Pievieno komentāru

Liepājā