Gada nogalē Liepājā izskanēs koncertuzvedums "Rīga toreiz"

Ar klarnetista Egīla Šēfera un režisora Dmitrija Petrenko veidoto muzikālo kamerizrādi "Rīga toreiz" vecā gada nogalē, 27.decembrī, plkst.17 Liepājā, koncertzālē Graudu ielā 50, turpināsies cikls "Iededz gaismu", informēja nodibinājuma "Via Cultura" pārstāvji.

Uzveduma pamatā ir stāsti no latviešu tenora Marisa Vētras autobiogrāfiskās grāmatas "Rīga toreiz...". Programma ir teatrāls ceļojums uz trauksmaino un pārmaiņu skarto 1920.gadu Rīgu, kur savas dziedoņa gaitas sāk jaunais Morics Blumbergs (vēlāk Mariss Vētra).

Pēc uzveduma veidotāju teiktā, savā grāmatā "Rīga toreiz..." Vētra spilgti, bez liekas pompozitātes un personīgi dalās atmiņās par tā laika spilgtākajiem notikumiem un personībām - Latvijas valsts proklamēšanu, Latvijas Universitātes dibināšanu, Raiņa un Aspazijas atgriešanos Rīgā, iepazīšanos ar Jāzepu Vītolu, Frici Bārdu, Edvartu Virzu. Izrādē neizpaliks stāsti par pirmo mīlestību un vilšanos, kā arī mūzika - valši, fokstroti, Oskara Stroka tango un dziesmas no Vētras un "Bellacord" orķestra repertuāra.

"Bellaccord Tanzorchester" jeb "Bellaccord" orķestris ir jauna muzikālā vienība, kurā apvienojušies vadošie latviešu mūziķi, daudzu starptautisku konkursu un Lielās mūzikas balvas laureāti, kurus vieno vēlme atdzīvināt sen piemirstu tradīciju - spēlēt Zelta laikmeta populārās mūzikas repertuāru augstvērtīgā akustiskā sniegumā. Liepājā uzstāsies aktieris Juris Jope, kurš iejutīsies Vētras lomā, vijolniece Darja Smirnova, pianists Toms Ostrovskis, kontrabasiste Ginta Garūta, perkusionists un dziesmu instrumentāciju autors Emīls Zilberts, kā arī idejas autors un klarnetists Šēfers.

Koncertcikls turpināsies nākamā gada 10.janvarī plkst.18 "Promenade hotel" Hika zālē ar koncertu "Smalkjūtīgais baroks". Tajā ar 17.gadsimta sākumā Itālijā radīto instrumentu teorbu uzstāsies igauņu mūziķis Kristo Kao. Viņam pievienosies baroka vijolnieks Mēle Orgse.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un "www.bilesuparadize.lv".

Pievieno komentāru

Liepājā