Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada laikā pieaudzis liepājnieku sašķirotā vieglā un stikla iepakojuma apjoms

Salīdzinot ar 2017.gadu, liepājnieku sašķirotā vieglā iepakojuma apjoms vidēji audzis par 20%, bet stikla iepakojuma - par 40%, aģentūru LETA informēja "Eco Baltia grupa" preses sekretāre Daiga Buča.

SIA "Eko Kurzeme" direktors Andris Karlsons skaidroja, ka ar katru gadu liepājnieku interese un arī iesaiste atkritumu šķirošanā pieaug. Šobrīd jau ar lielu pārliecību var teikt, ka liepājnieki kļuvuši aktīvāki ne tikai šķirošanas kvantitātē, bet arī kvalitātē. Īpaši tas attiecināms uz stikla iepakojumu, jo iedzīvotāji zina, ka konteinerā jāšķiro tikai stikla pudeles un burkas nevis spoguļi, vāzes, stikla trauki un glāzes.

SIA "Eko Kurzeme" direktora skatījumā liepājnieku pieaugošajai interesei par atkritumu šķirošanu pamatā ir divi iemesli. Pirmkārt, tā ir apziņa, ka šķirojot atkritumus, var saudzēt apkārtējo vidi un samazināt dažādu dabas resursu patēriņu. Otrkārt, tā ir vēlme samazināt savus izdevumus par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Šogad uzņēmums ir turpinājis attīstīt atkritumu šķirošanas infrastruktūru, izvietojot aptuveni 40 jaunus konteinerus atkritumu šķirošanā. Kopskaitā Liepājā patlaban publiski pieejami aptuveni 200 konteineri stikla iepakojuma šķirošanai un 140 konteineri plastmasas un kartona iepakojuma šķirošanas konteineri.

Nākamajā gadā uzņēmums veiks esošo šķirošanas vietu monitoringu, lai izvērtētu izveidotās infrastruktūras efektivitāti un nepieciešamības gadījumā to pārplānotu.

SIA "Eko Kurzeme" ietilpst "Eco Baltia grupā", kas ir apgrozījuma ziņā lielākā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz otrreizējo izejvielu pārstrādei.


Pievieno komentāru

Liepājā