Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada labākā būve 2014 – arī Liepājā

Konkursa "Latvijas Būvniecības Gada balva 2014" apbalvošanas ceremonijā Rīgā, Mazajā ģildē, ceturtdien, 19. martā, Liepāja saņēma atzinību – nominācijā „Publiskās ārtelpas objekts”, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Žūrija  par otro labāko būvi valstī šajā nominācijā atzinusi Čakstes laukumu, kur pērn tika pabeigta rekonstrukcija.

Gada labākās būves balva ir stilizēta grieķu ordera kolonna un diploms, ko saņēma pasūtītājs – Liepājas pašvaldība, būvnieks – SIA „A-Land” (vadītājs Andris Šervinskis) un projektētājs – SIA “AKA BIROJS” (autori Aija un Andris Kokini).

Čakstes laukuma rekonstrukcija notika 2013. un 2014. gadā ar ES struktūrfonda ERAF līdzfinansējumu.

Te atjaunots pirmskara Latvijas laikā bijušo celiņu un apstādījumu tīkls, piešķirot tam jaunus materiālus un izmantošanas funkcijas, radot pulcēšanās vietu aptuveni 2000 cilvēkiem, izveidota strūklaka un pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes piemiņas ansamblis.

Laukumā izveidots jauns izgaismojums, soliņu, atkritumu urnu, informācijas stendu un velostatīvu izvietojums, jaunu ziedu un košumkrūmu stādījumi, atjaunoti zālieni.        

Laukuma labiekārtojumā ir ievērotas vides pieejamības prasības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Laukumā ir stūrītis ar bērnu šūpolēm un slidkalniņu, zaļās zonas pusē, kas piekļaujas J. Janševska ielai, iespēju robežās plānotas autostāvvietas.

Nominācijā „Publiskās ārtelpas objekts” par labāko ir atzīta Pasta salas labiekārtošana Jelgavā, bet trešā vieta – vērienīgajam Kuldīgas vecpilsētas ielu telpas rekonstrukcijas projektam pie un ap Alekšupīti.

Šajā nominācijā tika vērtēti atjaunoti vai jaunbūvēti publiskai lietošanai paredzēti ārtelpas objekti – labiekārtotas teritorijas, laukumi, stadioni, sporta un aktīvās atpūtas laukumi, brīvdabas estrādes.

Žūrija vērtēja izpildījuma kvalitāti; ainaviskos un telpiskos ieguvumus; materiālu izvēli un to pielietojumu; vides pieejamības risinājumus un citus sociālos ieguvumus.

Galvenās balvas – „Grand Prix” –s saņēma divas 2014. gadā pabeigtas ievērojamas ēkas – Rundāles pils restaurācija un Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunbūve.

Konkursam bija pieteikti vairāk kā 50 objekti deviņās nominācijās. No Liepājas vēl bija pieteikts rekonstruētais bērnudārzs Karostā „Pienenīte” un Liepājas Trīsvienības baznīcas atjaunošana.

Konkursa organizatori ir žurnāls „Latvijas Būvniecība” un „Latvijas Architektūra”.

Konkursa misija ir popularizēt labas būvniecības praksi, kas apvienota ar estētisku un harmonisku arhitektūru. Konkursa rezultāti ir precīza ziņa sabiedrībai par to, kādi objekti atbilst konkursa izvirzītajai devīzei – droša, inovatīva un kvalitatīva būvniecība.

Pievieno komentāru

Liepājā