FOTO: Ziepes visām gaumēm 2

Biznesa pasaulē ir svarīgi atrast savu nišu un produktu, ar ko piesaistīt un noturēt klientu. Liepājnieku uzņēmums “Art SoapWorks” izveidojis ziepju ražotni. Viņiem ziepes nav tikai līdzeklis, ar ko nomazgāt rokas, tās ir māksla un roku darbs, raksta "Kursas Laiks".

Uzņēmuma pārstāve Anita Palapa stāsta, ka ideja par biznesu īstenota 2009. gadā, kad neliela domubiedru grupa sanākusi kopā ar ķīmiķi un izveidojuši pirmās ziepju receptes. Lai, uzsākot darbu, būtu drošības izjūta, uzņēmums pievienojās Kurzemes Biznesa Inkubatoram, kas palīdzēja nostāties uz kājām. Kad sadarbība beigusies, īpašnieki nolēmuši, ka nepieciešami cilvēki ar jaunām idejām. Tieši tad darbiniekiem pievienojās Anita Palapa, kura skaidro: “Biznesā vajadzīgas arī sieviešu idejas. Vīrieši vienmēr domā noteiktos virzienos – finanses, klienti, peļņa, bet sievietes pienes to radošumu un idejas.”

“Art SoapWorks” uzņēmis apgriezienus un strādā ne tikai Latvijas tirgū, bet arī ārzemēs. A. Palapa atzīst, ka Liepājā tirdzniecības vietas ir grūti atrast, liela daļa Liepājas veikalu diemžēl esot dažādi lietoto preču veikali, kas norāda uz problēmām ar iedzīvotāju pirktspēju. Lai ražotu ziepes, nekāds īpašs arods nav jāapgūst. Visgrūtāko darbu padara ķīmiķis, kurš eksperimentē ar dažādām smaržām un vielām, līdz iegūst īsto recepti. Tad recepti nodod darbiniekiem, kuri ir apmācīti, kā savārīt ziepes. Viņi izpilda pārējo darbu, sākot no kausēšanas un liešanas un beidzot ar iepakošanu.

Plāni nākotnei ir lieli, un “Art SoapWorks” nedomā apstāties. Laba sadarbība izveidojusies ar kādu Lietuvas sporta aģentu, kurš ar savu kontaktu palīdzību spējis nodrošināt vairākus lielus pasūtījumus no Lietuvas, Krievijas un Vācijas sporta komandām. Uzņēmums iesaistījies starptautiskā projektā “Baltic 4 You”, ar kura palīdzību iespējams uzsākt sadarbību ar Zviedriju, Somiju, Nīderlandi un Franciju. Jau tagad ekoziepes ceļo pāri Baltijas jūrai uz Zviedriju, kur šādi produkti ir lielā cieņā.

Lai arī uzņēmumā ir tikai trīs darbinieki, viņi strādā nepagurstot.

Plašāk 3. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ruta

Sveicināti! Vēlētos tādas ziepītes iegādāties arī Priekulē.Ja jau jūs esiet tepat Liepājā kāpēc ar savu produkciju vispirms neiepazīstiniet Latvijas ļaudis Vai tad latviešu cilvēks ir sliktāks par ārzemniekiem.Ceru kaut kur redzet un varb;ut iegādāties

pirms 6 gadiem, 2014.10.06 11:30

karta

Esmu pirksusi Liepājā Tckurzeme otrajā stāvā! Kā ziemassvetu dāvanas! Man ļoti patīk arī pašai gan smarža, gan formā,gan ražošanas vieta - liepāja! patīk daudz labāk par stendera ziepēm, jo tas,manuprāt, ir daudz kimiskākas...

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 10:42

Liepājā