FOTO: Zemessargi piedalās patriotisma nedēļā

Zemessardzes 44. kājnieku bataljons patriotisma nedēļas laikā piedalījās zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku popularizēšanas pasākumos sadarbībā ar Liepājas pilsētas un novadu mācību iestādēm.

Zemessardzes bataljons 12. novembrī viesojās Aizputes vidusskolā, 13. novembrī Vaiņodes vidusskolā, 14. novembrī rīta pusē RTU Liepājas filiālē un Liepājas tehnikumā un vēlāk Liepājas Universitātē, savukārt 15. novembrī bataljons viesojās Liepājas Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolā. Visās vidusskolās skolēniem bija iespējams apskatīt bataljona ieroču stendu un piedalīties stafetē. Stafetē bija iekļauti tādi elementi kā šaušana ar pneimatisko šauteni, mācību granātas mešana mērķī, šķēršļu pārvarēšana pa virvēm u.c. aktivitātes.

Pasākumu laikā studenti un skolēni varēja saņemt informāciju par Zemessardzi, Jaunsardzi un dienesta iespējām  Nacionālos bruņotos spēkos. Vidusskolu pasākumi notika ārpus telpām tāpēc zemessargi nodrošināja ar siltu tēju pasākuma dalībniekus.

Zemessardzē uzņemtās personas – zemessargi - pilda Zemessardzes uzdevumus no pamatdarba brīvajā laikā. Dažādas Zemessardzes mācības pārsvarā notiek nedēļas nogalēs, tāpēc dienestu Zemessardzē var apvienot ar darbu, mācībām skolā vai augstskolā. Mācību biežums var atšķirties katrā no bataljoniem, bet parasti zemessargam ir jārēķinās, ka uz mācībām būs jāierodas apmēram 1 – 2 reizes mēnesī.

Par zemessargu var kļūt jebkurš Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kurš nav bijis krimināli sodīts un kurš atbilst veselības un fiziskām prasībām.

ZS 44.KB komandieris majors Vilmārs Vecvagaris

Pievieno komentāru

Liepājā