Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: "Zelta griezumu" ievada izstādes atklāšana

Pirmdien Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā ar keramiķu Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas personālizstādes atklāšanu sācies astotais radošās izcilības pasākums "Zelta griezums".

Keramiķu tandēma "Skujabraden" mākslu raksturo sociāli un politiski mūsdienīgas tēmas. Mākslas kritiķi raksta, ka tēmas dažbrīd pat ir griezīgi asas un nežēlīgas, demonstrējot nepievilcīgo dzīves realitāti absolūti negaidītā pavērsienā. Pavirši skatoties, virtuozais gleznojums uz baltās porcelāna virsmas vedina domāt par romantiku, trauslumu un izsmalcinātu austrumniecisku šarmu, taču, pavērojot ilgāk, atklājas tēlu un sižeta deformācijas, zemteksti, pārsteidzošas līdzības un asociācijas, kas ikdienā pat neienāk prātā.

Pasākuma "Zelta griezums" programmā tiks piedāvātas bezmaksas izstādes, lekcijas un džeza saksofonista Toma Rudzinska kvarteta koncerts. Tāpat būs iespējams vērot balvas "Zelta griezums" pasniegšanu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbu modes skati.

Pasākums "Zelta griezums" tika dibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā, skaistā. Ideja paredz apzināšanos, ka lietu kopums veido perfektu un skaistu kopainu. Šādi Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" aktualizē gan mākslas lomu sociālekonomiskajā situācijā, gan radošā potenciāla apzināšanās nepieciešamību un estētisko vērtību saglabāšanas nepieciešamību.

Ik gadu, organizējot pasākumu "Zelta griezums", tiek meklētas aktuālas tēmas, kas saistošas ne tikai Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem un pasniedzējiem, bet arī visas Latvijas mākslas vidusskolām, augstskolām, māksliniekiem un bērnu vecākiem, kuri ir pārdomās par savu bērnu nākotni un apgūstamo profesiju.

Šogad pasākuma "Zelta griezums" lekciju ciklam, kas notiks 15.maijā no plkst.12 līdz 16.30, veltīta tēma "Nākotnes profesijas". Kā uzsver viens no uzaicinātajiem lektoriem sociālantropologs Viesturs Rudzītis, ne tikai Latvijā reģionos un pilsētās notiek sarukšanas procesi, - tādi notiek arī attīstītajās Eiropas valstīs, tāpēc ir jākoncentrējas uz reģionu attīstību iedzīvotāju skaita sarukšanas kontekstā. Līdz ar to no jauna jādefinē, kā turpmāk dzīvot, jo nākotnē šie sarukšanas procesi tikai turpināsies.

Pasākumā tiks apbalvoti izvirzītie Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas absolventi, kas saņems īpaši dizainētu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā izgatavotu piemiņas balvu par sasniegumiem profesionālajā jomā 2014.gadā, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu pedagoģijā.

Pievieno komentāru

Liepājā