FOTO: Vīrieši Liepājas Pētertirgū steidz pirkt ziedus dāmām 1

Pirmdien, 8. martā, daudzviet pasaulē un arī Latvijā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena. Tās noskaņas varēja just arī Liepājas Pētertirgus ziedu stendos.

Portāls "Rekurzeme" pirmdienas rītā novēroja, ka Liepājas Pētertirgū plašā izvēlē bija dažādu krāsu tulpes, piedāvājumā bija arī narcises, hiacintes un citas puķes.

Arī "Rekurzeme" sveic visas sievietes - lai Jums patīkamiem pārsteigumiem bagāta diena, ļaujaties apsveikumiem, laba vēlējumiem, lai īpašas sajūtas šajā svētku reizē un smaids nezūd no Jūsu sejām.

FAKTI

1908.gada 8.martā Ņujorkas sociāldemokrātiskā sieviešu organizācija organizēja masveida mītiņu, kura pamatdoma bija aizsargāt sieviešu tiesības. Tūkstoši sieviešu devās Manhetenas ielās, lai pieprasītu lielāku darba samaksu, aizliegtu bērniem strādāt un iegūtu balss tiesības vēlēšanās.

Eiropā Starptautisko sieviešu dienu sāka svinēt kopš 1911.gada, Austrumeiropā - kopš 1913.gada. 1977.gadā ANO pieņēma rezolūciju, kurā tiek pausta vēlme, lai visas tās dalībvalstis 8.martu par godu cīņai par sieviešu tiesībām pasludina par Starptautisko sieviešu dienu.

Bijušajā Padomju Savienībā 8.marts bija kļuvis par "sarkano tulpju dienu", kad siltumnīcā uzziedināta tulpe un kāda sīka dāvaniņa tika visām sieviešu kārtas būtnēm - no bērnudārzniecēm līdz veco ļaužu pansionātu iemītniecēm. Kopš 1966.gada līdz PSRS sabrukumam tā bija arī brīvdiena.

Latvijas Saeima 2007.gada 24.maijā pēc vairāku gadu pretestības pieņēma grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", nosakot, ka 8.martā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

Bet vai tad ārā arī jāvalkā maskas?Un kad maksā ar naudu inficēties nevar?

pirms 5 mēnešiem, 2021.03.09 11:42

Liepājā