FOTO: Vidusskolu grib saglabāt 3

Ceturtdien pie Liepājas domes bija pulcējušies J. Čakstes 10. vidusskolas un Liepājas 12. vidusskolas skolēni un viņu vecāki, lai protestētu pret iespējamo vidusskolas statusa maiņu vai pievienošanu kādai citai izglītības iestādei.

Uz tikšanos ar Vecāku padomi un skolēniem iznāca gan domes priekšsēdētāja vietnieki Vilnis Vitkovskis un Jurijs Hadarovičs, Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un deputāts Naums Vorobeičiks.

Plakātus rotāja uzraksti: "Vecāki par cilvēcību nevis naudu", "Kvalitāte nav skolēnu skaits", "Par taisnīgu konkurenci", "Skola nav sienas, skola ir gars", "Valsts esam mēs" (J. Čakste) u.c.

Piedāvājam foto!

Pagaidām gan domē nekāds lēmums par skolu statusa maiņu oficiāli nav pieņemts.

Līdzīga situācija vēl martā bija 15. vidusskolā.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija jau ziņoja, ka šogad tiks slēgtas kopumā desmit izglītības iestādes un vēl 12 reorganizētas.

Lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldība kā izglītības iestāžu dibinātāja. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ostaps Benders

Nu tas tak sen ir skaidrs, ka skolu mums ir pārpārēm!

pirms 6 gadiem, 2015.05.14 17:08

ija

Tie piketētāji aritmētiku nemaz nav mācījušies skolā? Ja skolēnu skaits uz pusi samazinājies, skolu skaits arī jāmazina. Elementāri. Nu vismaz, ja algas arī grib maksāt, citādi izsmērēsimies par plānu. Nu saņemieties, dome, un beidzot pieņemiet lēmumu.

pirms 6 gadiem, 2015.05.14 22:44

Liepājā