FOTO, VIDEO: Tīra Karostas kanālu

PAPILDINĀTA. Liepājā turpinās Karostas kanāla attīrīšana.

Piedāvājam foto, video!

Karostas kanāla attīrīšanas projektam šogad plānots izlietot 9,44 miljonus eiro jeb 27% no visa Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes 2015.gada budžeta, informē Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

2015.gadā Liepājas SEZ pārvalde turpinās īstenot vairākus ES Kohēzijas fonda projektus, tostarp Liepājas ostas padziļināšanu un Karostas kanāla attīrīšanu. Karostas kanāla attīrīšanas projekta mērķis ir piekrastes teritorijas ilgtspējīga apsaimniekošana, nodrošinot vēsturiski piesārņotā Karostas kanāla sagatavošanu sanācijas darbu veikšanai saskaņā ar Baltijas jūras rīcības plānu. Projekta realizācija jāpabeidz līdz 2015.gada 1.oktobrim.

Šodien, 14. janvārī, Liepājas muzeja speciālisti apskatīja un izvērtēja no Karostas kanāla izceltos priekšmetus. Kā norādīja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, lielākā daļa no tiem nesatur kultūrvēsturisku vērtību, tomēr esot atsevišķi interesanti priekšmeti. Jau informējām, ka priekšmetus no Karostas kanāla grunts izceļ izpētes pilotprojekta laikā. Darbi noritēja 10 hektāru platībā un projekta mērķis ir noteikt labāko tehnoloģiju priekšmetu izcelšanai. 

Darbus veic SIA “Jūras vējš”, kas uzvarēja izsludinātajā iepirkumā. Līguma summa ir EUR 398 321,70 neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla uzsvēra, ka Karostas kanāla attīrīšanas projekts jau pats par sevi ir ievērības cienīgs fakts, kas ir dokumentējams, lai saglabātu informāciju nākamajām paaudzēm. Diemžēl lielākā daļa no izceltajiem priekšmetiem ir sliktā stāvoklī un to restaurācija varētu prasīt lielus finanšu resursus. Muzeja speciālistu uzmanību piesaistīja vecs koka kuģa masts, koka laiva ar kniedētu korpusu, kā arī pāļi, kas iespējams saglabājušies no Karostas kanāla būvniecības perioda. Tieši pāļu fragments ir viena no lietām, ko muzejs vēlējās iegūt savā īpašumā, lai vēlāk veiktu ekspertīzes un pārliecinātos par tā autentiskumu. Vēl muzejam bija interese par kuģu tauvām un enkurķēdi.

SIA “Jūras vējš” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Čerņihs atzina, ka darbi ir finiša taisnē un noslēgumam tuvojas arī sarežģīto betona balstu izcelšana. Kā jau iepriekš norādīja Aleksandrs Čerņihs,  no Karostas kanāla izceltie priekšmeti ir dažāda veida un vecuma. Interesantākie atradumi ir divu kuģu koka korpusu fragmenti, divu automašīnu vraki, kā arī lidmašīnas šasija. No Karostas kanāla lielā daudzumā izceltas arī riepas, kuģu tauvas un lielizmēra baļķi, ka arī dažāda lieluma metāla priekšmeti. Projektu plānots pabeigt jau vistuvākajā laikā.


Pievieno komentāru

Liepājā