FOTO.VIDEO: Liepājas Tautas teātris spēlē pirmizrādi "Ilgās Ziemassvētku pusdienas"

Liepājas Tautas teātris svētdien, 14. decembrī, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē spēlēja pirmizrādi - Torntona Vaildera lugu “Ilgās Ziemassvētku pusdienas”.

Video skatīt šeit.

“Tas ir stāsts par ģimeni gandrīz gadsimta garumā. Dzimta atkal un atkal tiekas pie Ziemassvētku pusdienu galda. Laiks rit, mainās paaudzes, mainās attieksme un prasības, bet vajadzība būt kopā saglabājas. Arī tad, kad tiek veidotas jaunas mājas tālumā no dzimtās vietas,” stāsta režisore Ināra Kalnarāja.

Torntona Vaildera luga “Ilgās Ziemassvētku pusdienas” publicēta 1931. gada janvārī un pirmoreiz iestudēta tā paša gada 25. novembrī Jēlas Universitātes teātrī Ņūhevenā Konektikutā. Šis darbs bijis iedvesmas avots pasaulē gan teātrim, gan operai, gan kino. Šoreiz savu redzējumu pēc Torntona Vaildera lugas motīviem piedāvā un izrādi kā dāvanu Ziemassvētkos skatītājiem pasniedz Liepājas Tautas teātris, režisore Ināra Kalnarāja un scenogrāfe Dace Lanka.

Lomās: Sandra Okuņeva, Jānis Muižnieks, Lelde Stiebre-Matuka, Sandra Vintere, Dace Volksone, Roberts Bērziņš, Inese Ceriņa, Valdis Lūks un Gints Vīksna.

Pievieno komentāru

Liepājā