FOTO, VIDEO: Aicina teikt "Nē" smēķēšanai 2

Uzsākot veselības veicināšanas gadu, 14. un 15. janvārī Liepājas pašvaldības Vides un veselības daļas darbinieki sadarbībā ar Slimību kontroles un profilakses centru (SPKC) organizē informatīvas un izglītojošas lekcijas Liepājas skolu sociālajiem pedagogiem un vadītājiem.

Trešdien Liepājas Olimpiskā centra foajē tika atklāta ceļojošā fotoizstāde "Esmu brīvs!", kurā Latvijas sabiedrībā zināmi cilvēki dalās pieredzē, kas viņus ir motivējis atmest smēķēšanu.

"Ar šo pasākumu kopumu simboliski uzsākam jauno gadu veselības veicināšanā pilsētā. Veselības ministrija šo gadu pasludinājusi par onkoloģijas profilakses gadu, tāpēc gada garumā vērsīsim uzmanību uz dažādiem onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem un profilakses pasākumiem. Smēķēšana, kā zināms, ir viens no visredzamākajiem dzīves kvalitāti ietekmējošiem un dažādu saslimšanu riska faktoriem, kuru novērst var paša lēmums," stāsta Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.

Fotoizstādē skatāmi astoņi fotogrāfa Andra Arhomkina veidotie sabiedrībā zināmu cilvēku portreti. Viņi ir spējuši pieņemt svarīgu lēmumu savā dzīvē – pateikt skaidru "Nē!" cigaretēm. Fotoizstādē "Esmu brīvs" piedalījušās tādas personas kā modes māksliniece Šeila Vanaga, žurnāla "Vides Vēstis" galvenā redaktore Anitra Tooma, mūziķis Intars Busulis, aktrise Agnese Zeltiņa, LNT žurnāliste Ieva Mārtiņa, Radio SWH dīdžejs un grupas "Labvēlīgais Tips" solists Andris Freidenfelds, žurnālists Ansis Bogustovs un LTV raidījuma "De Facto" redaktore Inga Šņore.

Katram no viņiem ir savs, atšķirīgs dzīvesstāsts, bet viņus visus vieno viņu gribasspēks un labais piemērs, ko viņi rāda saviem bērniem un apkārtējiem, atsakoties no tabakas savā dzīvē.

Fotoizstāde apskatāma līdz 1. februārim.Pievieno komentāru

Komentāri 2

Apsveicama akcija!!! Vai nebūtu laiks līdzīgu veidot pret alkohola lietošanu???

pirms 5 gadiem, 2015.01.14 18:30

Vai nebūtu laiks drīzāk savest kārtībā ceļus, lai tur var braukt, nebaidoties par dzīvību.

pirms 5 gadiem, 2015.01.14 18:57

Liepājā