FOTO: Vācijas vēstnieks dāvina Liepājas 5.vidusskolai 15 planšetdatorus

Vācijas vēstnieks Latvijā Kristiāns Helts, šodien uzdāvināja Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolai 15 planšetdatorus, aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Helts šodien ieradās vizītē Liepājā, tikās ar pašvaldības domes un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vadību un uzdāvināja planšetdatorus skolai.

Planšetdatoru pasniegšanai izvēlēta Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola, jo tajā padziļināti iespējams apgūt vācu valodu jau no 1964.gada, un šī ir viena no trīs specializētajām vācu valodas apguves skolām Latvijā, kurā jau 15 gadus ir iespējams nokārtot arī DSD ("Deutsches Sprachdiplom") eksāmenu.

ŠĪ eksāmena nokārtošana skolēniem dod iespēju turpināt studijas augstskolās Vācijā.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola jau vairākus gadus piedalās arī sadraudzības pilsētas Darmštates starptautiskajā bērnu nometnē.

Vēstnieks devās arī uz Liepājas pilsētas domi, kur tikās ar domes pārstāvjiem un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieku Jāni Lapiņu.

Kā informēja pašvaldībā, ņemot vērā, ka Liepājā jau vairākus gadu desmitus veiksmīgi darbojas Skandināvijas izcelsmes uzņēmumi no Dānijas un Zviedrijas, būvējot jaunas ražotnes vai paplašinot esošās, līdzīga interese par papildu sadarbību ar Liepāju varētu būt arī uzņēmumiem no Vācijas.

Sarunās īpaša vērība tika pievērsta bijušā "Liepājas metalurga" teritorijai un uzņēmējdarbības attīstības iespējām, veidojot šajā teritorijā mūsdienīgu un modernu industriālo parku.

Vēstnieks aplūkoja arī koncertzāli "Lielais dzintars" un nesen restaurēto un atjaunoto Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli.

Pievieno komentāru

Liepājā