FOTO: Tēlnieka Ivara Drulles meistarklase

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Liepājā, radošajā telpā "Ideju bode" 14. septembrī notika Purvīša balvas nominanta, tēlnieka un pasniedzēja Ivara Drulles meistarklase, kur mākslinieks sniedza lekciju par mūsdienu tēlniecību, kā arī demonstrēja, kā top viņa skulptūras.

Ivars Drulle Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā jau vairākus gadus vada Tēlniecības nodaļu, ir pasniedzējs un praktizējošs mākslinieks, kurš aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Eskilstūnas jaunajā mākslas muzejā Zviedrijā tikko atklāta izstāde „Priecīgā melanholija” („Merry Melancholy”), kur  eksponēti Ivara Drulles, Kriša Salmaņa, Evelīnas Deičmanes un Voldemāra Johansona darbi, kā arī ziemeļu reģiona valstu mākslinieku darbi.

Šogad Ivars Drulle jau otro reizi nominēts Purvīša balvai par apjomīgo instalāciju „Un tomēr viņi visi ir saistīti...” izstādē „Vasaras lasījumi” Mākslas festivālā „Cēsis 2013”, kas notika vasaras vidū.

Par spīti spraigajam radošajam darbam, kas notiek pie  jaunās personālizstādes, kuras atklāšana gaidāma novembrī, Ivars Drulle laipni atsaucies aicinājumam viesoties arī Liepājā. Ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties lekcijā par mūsdienu tēlniecību, klātienē iepazīt mākslinieka redzējumu par dažādiem sabiedrībā aktuāliem procesiem, ko bieži vien dēvē par provokatīviem. To apliecina mākslinieka izstāde „Balstīts uz patiesiem notikumiem”, kas tika nominēta Purvīša balvai. Tajā bija atainots deputāts, kurš iestājas pret tādu latviešu tradīciju, kā bluķa vilkšana, Herberta Cukera „tiesa” un Kargina figūra. Savukārt pagājušajā gadā Ivars Drulle, būdams Starptautiskās tēlniecības kvadriennāles kurators, pie Brīvības pieminekļa vēlējās izvietot Dāvida zvaigzni.

Pievieno komentāru

Liepājā