FOTO: Svinīgi paceļ karogu uz jaunā patruļkuģa "Jelgava"

24. jūlijā Liepājas ostas 81. piestātnē notika svinīgā patruļkuģa P-08 "Jelgava" saņemšanas un tā karoga pacelšanas ceremonija. Tā komandieris virsleitnants Ritvars Ozols ir jelgavnieks. "Tīri nejauša, bet patīkama sakritība," viņš teic. Par kuģa krustmāti iecelta Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" vadītājas vietniece Inta Englande. Kā viņa skaidro, iestāde iepriekš bijusi pašvaldības aģentūra un faktiski nozīmē to, ko citviet pašvaldībās Kultūras pārvalde.

P-08 "Jelgava" komandā ir astoņi jūrnieki, bāzes vieta skaitīsies Rīga, pastāstīja komandieris R.Ozols. Tas ir ceturtais no pavisam pieciem jaunajiem patruļkuģiem, ko būvē Rīgas kuģu būvētava bet aprīko Vācijā. Jau ir saņemti  P-05 "Skrunda”, P-06 "Cēsis” un P-07 "Viesīte”, piektais kuģis nesīs "Rēzeknes" vārdu".

"Ja pilsētai nav jūra, lai vismaz ir kuģis ar pilsētas vārdu," komentēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš, iepazīstoties ar jaunā kuģa iekštelpām, apjautājās aizsardzības ministram Artim Pabrikam, kad kādam no kuģiem tiks dots Liepājas vārds. Ministrs neizrādīja sajūsmu par izvēlēto principu dot kuģiem pilsētu vārdus, toties atjokoja, ka Liepājas vārdā varētu saukt kādu bruņmašīnu vai tanku.

Patruļkuģu nosaukumi tika izraudzīti atbilstoši nozīmīgākajām brīvības cīņu norises vietām Latvijas vēsturiskajos novados: Kurzemē, Zemgalē, Augškurzemē (Sēlijā), Vidzemē un Latgalē. Jelgavas atbrīvošanas operācija no Pāvela Bermonta-Avalova karaspēka notika 1919. gada 21. novembrī. Pēc "Bermontiādes" kaujām pie Rīgas (1919.gada 8.oktobris – 11.novembris) Jelgavas atbrīvošanas operācija bija nākamā nozīmīgākā Latvijas armijas uzvara kaujā pret bermontiešu karaspēku, kas ļāva atbrīvot no Latvijas valsts pretiniekiem Zemgali un ievērojami paātrināja bermontiešu izdzīšanu no Latvijas teritorijas.

Jaunie kuģi veiks ne tikai patrulēšanas un glābšanas darbus, bet tos varēs aprīkot arī ar naftas savākšanas un mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām.

Visi pieci patruļkuģi būs "SWATH" tipa kuģi ar diviem torpēdtipa korpusiem un mazu ūdens apskaloto virsmu.

Kuģa iegrime ir 2,7 metri, ātrums - 20 mezgli, dzinēju jauda - 1600 zirgspēku, bet korpusa materiāls - alumīnijs.

Pievieno komentāru

Liepājā