FOTO: Svinīgi atklāj jauno prāmja līniju Zasnica-Liepāja-Ustjluga

PAPILDINĀTA. Pirmdien, 16. septembrī, Liepājā svinīgi atklāta jaunā prāmja līnija Zasnica-Liepāja-Ustjluga.

Piedāvājam foto.

Šobrīd prāmis Liepājas ostā ienāca pirmdienas rītā ceļā no Vācijas, bet nākotnē plānots, ka tas piestās Liepājas ostā arī braucot pretējā virzienā. Tas varētu notikt ceturtdienās. Tāpat tiek plānots līnijā atklāt vēl vienu prāmi, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Prāmis Liepājas ostā  piestāj pie LSEZ SIA "Terrabalt"  46. piestātnes.  Prāmis   ir 190 metrus garš uz tā ietilpība ir 1570 kravu līnijmetri un tas var uzņemt ne tikai kravas treilerus, bet arī dzelzceļa vagonus. Uz prāmja ir arī 110 pasažieru vietas.

Prāmja līnijas operators "BFI" ir saistīts ar Krievijas dzelzceļu, bet ģenerālaģents ir privātkompānija SIA "Alfastar".

Kā ziņots, augusta sākumā Liepājas ostā pirmo reizi ienāca prāmis "Petersburg", kas kursē līnijā Zasnica-Baltijska-Liepāja-Ustjluga.

Guntars Krieviņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: "Liepājas osta jau no savas darbības atjaunošanas pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā prāmju satiksmi bija noteikusi par vienu no prioritātēm. Ro-ro tipa kravas dod  stabilu pienesumu ģenerakravu grupā. Esam gandarīti, ka tagad Liepājas ostā ienāk vēl viena prāmja līnija, kas atklāj arī Krievijas virzienu. Kompānijas "Terrabalt" kapacitāte ir pietiekoša, lai apkalpotu šo un vēl citas līnijas. Liepājas ostai tas noteikti  nodrošina plašāku atpazīstamību".

Valērijs Onackis, SIA "Alfastar" valdes priekšsēdētājs: "Esam gandarīti, ka ir  izdevies pozitīvi un ātri atrisināt visus jautājumus, lai prāmja līnija savā maršrutā iekļautu Liepājas ostu. Sastapām šeit īstu biznesa atmosfēru un atbalstu, gan no stividoriem – kompānijas "Terrabalt", gan Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes, gan pašvaldības. Esam sarūpējuši pirmās kravas, kuras šorīt uzkrāvām, bet domājams ka to kļūs ievērojami vairāk. Interese no kravu īpašniekiem un pārvadātājiem ir liela, to veicina arī izmaiņas Krievijas likumdošanā".


Pievieno komentāru

Liepājā