Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Sveic sakoptākos Liepājas ostas uzņēmumus

Turpinot iedibināto tradīciju, Liepājas ostas valdes izveidota žūrija arī šogad vērtēja, kā un kādā vidē strādā Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumi. Par sakoptāko uzņēmumu atzīta SIA "Cemex", kas arī saņēma galveno balvu.

Tagad jebkurš, iebraucot CEMEX teritorijā, pamanīs plāksnīti "Sakoptākais Liepājas ostas uzņēmums 2014". Par kārtību un tīrību klātesoši varēja pārliecināties dodoties nelielā ekskursijā. "CEMEX" loģistikas daļas vadītājs Igors Dviņins atzīmēja: "Latvijas tirgus ir ļoti mazs, tāpēc par mājas tirgu uzskatām valstis, kas atrodas Baltijas jūras baseinā." Pie Liepājas ostas termināļa, kura uzglabāšanas kapacitāte ir 13 tūkstošu tonnu, tieši tobrīd tika apkalpots kuģis "Cemsol".

Cementa iekraušana notiek pneimatiski, kas nodrošina tīru vidi – gaisā nenonāk neviens puteklītis. Gada laikā tiek uzkrauti 110- 120 kuģi, kas paredzēti tieši pulverveida kravu pārvadāšanai. Pārsvarā - 300 tūkstoš tonnas cementa nokļūs Somijas, bet mazākā daļa - 100 tūkstoš Zviedrijas tirgū.

Lai stimulētu arī pārējos rūpēties par sakoptu vidi, Diplomi tika pasniegti arī LSEZ SIA "DG Termināls", SIA Baltic Transship Center, SIA "Liepājas kuģu būvēs rūpnīca", SIA "Duna" un AS "Tosmares kuģu būvētava".

Pasniedzot diplomus, Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš katram nominantam veltīja atzinības vārdus. Savukārt Cementa ražotnes Brocēni direktors un Cemex valdes loceklis Uve Lubjūns (Uwe Lubjuhn) cita starpā norādīja: "Mēs esam ļoti priecīgi pirmo reizi saņemt balvu par sakoptāko teritoriju. Ne tikai tāpēc, ka Liepājas termināls labi izskatās un ir sakopts, bet arī tāpēc, ka tas nāk par labu darba drošībai. Darba drošība un veselība ir uzņēmuma prioritāte gan šeit Latvijā, gan visā pasaulē. Ja kaut kas mētājas, tie ir papildus riski darbiniekiem. Priecē, ka šī iniciatīva piedalīties konkursā pirms trim gadiem nāca no mūsu darbinieku puses."

Papildus dažādām iniciatīvām un sponsorēšanai globālais uzņēmums "Cemex" jau vairākus gadus izdod "Dabas grāmatu". Grāmata šoreiz tika uzdāvināta gan LSEZ vadībai, gan konkursa otrās un trešās vietas ieguvējiem – uzņēmumam ar ārvalstu kapitālu "Baltic Transshipment Center" un "Liepājas kuģu rūpnīcai".

"Cemex" pašlaik ir viens no diviem lielākajiem cementa tirgus dalībniekiem Latvijā. Projektā Meksikas koncerns Cemex ieguldījis vairāk nekā 275 milj. eiro. Brocēnu rūpnīcas būvniecība tika uzsākta 2007. gada sākumā un pabeigta 2009. gadā, kad ražotne sāka darbu testa režīmā. Ekspluatācijā rūpnīca tika nodota 2010. Pašlaik "Cemex" ir viena cementa rūpnīca Brocēnos un cementa eksporta termināls Liepājā, kas nodrošina Brocēnos saražotās produkcijas eksportu.

Pievieno komentāru

Liepājā