FOTO: Šuj bikses, vāra zupu un būvē robotus

Liepājas Valsts tehnikums ik gadu pavasarī rīko informācijas dienu skolēniem, lai tie, kuri apsver iespēju apgūt amatu profesionālajā skolā, uzzinātu vairāk par profesijām, kuras skolā piedāvā apgūt, kā arī par darba un prakses iespējām nākotnē.

60 gidi informācijas dienā pa skolas gaiteņiem un kabinetiem izvadāja skolēnus, viņu vecākus un skolotājus no Liepājas un apkārtnes skolām. "Ir interesantāk, ja par mācību gaitu un apgūstamajām profesijām stāsta paši skolas audzēkņi," zina teikt Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) projektu vadītāja Daina Vanaga.

Šūšanas darbnīcā varēja vērot, kā 15 minūšu laikā top harēmbikses, mehatronikas sistēmu tehniķi rādīja uzbūvētos robotus, tika pareizi klātas gultas un saslēgti elektrības vadi. Viesmīlības speciālisti rādīja galda klāšanas un salvešu locīšanas prasmes, pavāri bija izvārījuši skābeņu zupu, stila speciālisti uzkrāsoja un sapucēja fotosesijai, grāmatveži bija sagatavojuši jautājumus, lai saprastu, vai šī ir īstā profesija, ko izvēlēties. "Grāmatveži nav ciparu tārpi, un matemātikai pat nav jābūt stiprākajai pusei, lai darītu šo darbu," uzsver pasniedzēja Lija Roze. Galvenais esot būt kārtīgam un spējai savākties. Puiši līmēja tapetes, flīzēja sienas, rādīja dažādus apmetuma veidus. Profesionālo priekšmetu pasniedzēja Svetlana Priede pastāstīja, ka puiši ar labiem panākumiem starējuši dažādos konkursos un vienmēr atraduši darbu.

Kopumā LVT piedāvā apgūt 21 profesiju. Vairāk par skolu var uzzināt šeit.

Pievieno komentāru

Liepājā