Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Slimnīcā izspēlē Neatliekamās medicīniskās palīdzības mācības

8. maijā Liepājas reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļā tika ievesti vairāki ceļu satiksmes negadījumā cietušie ar dažāda rakstura un smaguma pakāpēs traumām. Par laimi ceļu satiksmes negadījums šoreiz bija tikai mācību leģenda, bet cietušie - astoņas Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles pirmā kursa studentes ar attiecīgu grimu un traumu mulāžām.

"Mācībām esam gatavi. Cietušo apjoms, ko piedāvā, nav nekas ārkārtējs. Šads gadījums reāli šogad jau bijis - kad uz Ventspils šosejas avarēja mikroautobuss, kurā brauca skolotāji. Toreiz tur arī bija septiņi cietušie ar dažādām traumām, arī mugurkaula lūzumu, dažādiem sasitumiem," teic Neatliekamās medicīniskās palīdzības bloka virsārsts Uldis Balodis. Dienā parasti ir 80-100 pacientu, kurus atved "ātrie", nosūta ģimenes ārsti vai kas ierodas paši ar traumām vai veselības stāvoklim strauji pasliktinoties. Divas trešdaļas pacientu nodaļā pēc palīdzības vēršas diennakts gaišajā laikā.

Arī šoreiz paralēli mācībām Uzņemšanas nodaļā bija pacienti un apmeklētāji, uz kuriem vislielāko iespaidu atstāja "cietusī" ar norautu kāju, kas, iejutusies tēlā, atbilstoši skaļi arī vaimanāja. Katrai cietušajai bija izsniegta lapiņa ar simptomiem, kuriem atbilstoši vajadzētu uzvesties, tāpat arī tika uzgrimēti zilumi, asinis, uzliktas atbilstošas mulāžas, piemēram, zarnas, kuras izvēlušās no pārplēsta vēdera.

"Ar situāciju Uzņemšanas nodaļa noteikti tiks galā, par to nemaz nešaubāmies. Mācību mērķis ir pārliecināties, kā norit pacientu uzņemšanas, šķirošanas process, varbūt kaut ko vajag palabot," teic Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Valsts medicīnisko resursu un rezerves nodaļas vadītāja Ruta Jakušonoka. Pirms mācību praktiskās daļas mediķi noklausījās arī NMPD speciālistu lekciju.

Dienests gadā organizē trīs tik liela mēroga mācības. Liepājā pērn notika arī Kurzemes reģiona mēroga mācības sadarbībā ar Gaisa spēkiem, kur tika apgūta pacienta transportēšana ar helikopteru.

Pievieno komentāru

Liepājā