FOTO: Skolēni palīdz dzīvniekiem 3

Ceturtdien, 17. septembrī, Grobiņas ģimnāzijas 11b. klases skolēni nodeva saziedotās mantas Liepājas pilsētas dzīvnieku patversmes "Lauvas sirds" īpašumā. Notikuma brīdī klāt bija arī portāls. Piedāvājam foto!

Jau ziņots, ka dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" aicina iedzīvotājus dāvināt sev vairs nevajadzīgas segas, palagus, pārvalkus, spilvendrānas, dvieļus mūsu četrkājainajiem draugiem, kas pagaidu mājas raduši patversmē. Kopā mums ir spēks palīdzēt grūtībās nonākušiem dzīvniekiem sajusties komfortablāk viņu pagaidu mājvietā.

Rudens Latvijas skolās ir ekskursiju un pārgājienu laiks, kad, izmantojot silto atvasaras sauli, skolēni steidz apmeklēt dažādas interesantas un skaistas vietas.

Arī mēs, Grobiņas ģimnāzijas 11.b klases jaunieši 17. septembra dienu izmantojam, lai, klases audzinātājas Ināras Ventaskrastes rosināti, apmeklētu Liepājas pašvaldības dzīvnieku patversmi „Lauvas sirds”. Iepriekš noskaidrojuši, ko ņemt līdzi ciemakukulim, dodamies uz Liepāju, 14. novembra bulvāri 3133 Liepāja, kur kopš 2014. gada 1. februāra atrodas dzīvnieku patversme „Lauvas sirds”.
     
Ierodoties patversmē, tiekam laipni sagaidīti, vispirms atdodam līdzpaņemtās dāvanas- segas, spilvenus un vislielāko kārumu suņiem- doktordesu. Un tad jau klāt brīdis, kad sastopam patversmes četrkājainos iedzīvotājus-kaķus. Melni, rudi un raibi minči pievērš mums savu uzmanību- cits slinki gulšņā  savā guļvietā, cits nāk lūkot ciemiņus, cerībā, ka varbūt kāds no viņiem izvēlēsies mazo pūkainīti par savu mīļdzīvnieku un aizvedīs mājās.
        
Uzzinām, ka dzīvniekus uz patversmi atved cilvēki, kuri uzskata, ka tomēr vairs nevēlas tos paturēt, vai arī cilvēki pārceļas uz citām mājvietām, kur dzīvnieku turēt nav iespējams. Tomēr visbiežāk patversmē nokļūst klaiņojošie dzīvnieki, kuriem māju nemaz nav, vai arī saimnieki viņus ir pametuši.Tas liek mūsu sirsniņām mazliet sažņaugties, bet, redzot skaistās mājvietas suņiem un kaķiem, kā arī to, cik ļoti par pamestajiem dzīvniekiem patversmē rūpējas, mēs saprotam, ka viņiem šeit klājas labi.

Uzzinām, ka vidēji nedēļā adoptē vismaz trīs dzīvnieciņus. Puse no viņiem nokļūst laukos, kur lauku saimniecībā ir iespēja gan sargāt māju, gan kārtīgi izskrieties pa saimnieka īpašumiem. Arī šobrīd no 12 patversmē esošajiem suņiem diviem jau nākamajā dienā brauks pakaļ jaunais saimnieks.
       
Atvadījušies no kaķiem, dodamies pie suņiem, kuri mūs sagaida ar skaļiem sveicieniem. Lieli un mazi, jaunuļi un jau veci suņu vīri ( vecākajam patversmes iemītniekam jau 9 gadi)rej priecīgi un bez satraukuma. Viņi jau zina, ka jaunieši ar pavadām rokās ir atnākuši, lai suņiem dotu iespēju izskrieties pa tuvāko apkārtni. Patiesībā jau šis ir mūsu apmeklējuma galvenais uzdevums- izvest suņus pastaigā.Uz patversmi var braukt izstaidzināt suņus katru dienu no 10:00-15:00. Un ikvienam, kurš to vēlas, brīvajā laikā ir iespējams piedalīties brīvprātīgajā darbā.
     
Kad pēc stundu garas pastaigas patversmē atgriežas pirmie suņi un viņu pavadoņi, viņu sejās redzama apmierinātība un prieks. Suņi atgriežas savos voljēros un pie suņu būdām, bet tad seko šīs dienas gardākais brīdis. No patversmes tiek iznesta liela bļoda ar diktordesas ripiņām, kuras ātri vien tiek notiesātas.
     
Visi esam mazliet noguruši, bet laimīgi. Šī diena mūsu klases jauniešiem bija mazliet izklaide, bet, pats galvenais, mēs sapratām, ka darīt labu ir tik viegli.
 
Viena klase, bet prieks visai patversmei. Ar lieliskām emocijām un gandarījumu aizbraucām no vislielākās sirds- "Lauvas sirds".
                                                      
Grobiņas ģimnāzijas 11.b klases skolniece Nellija Ozoliņa

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ināra35

Ir jau forši,ka mūsdienu jaunieši nodarbojas ar labdarību,bet ar labām lietām nelielās.

pirms 6 gadiem, 2015.09.17 19:25

skolnieks

Super, malači!
Izlasot Tavu komentāru, pārlasīju ziņu vēlvienreiz. Un vienalga neredzu, kur ir lielība.
Neviens jau nelielās, bet gan priecājās un mudina, ar savām krāšņajām emocijām, jauniešus darīt labu. Diez vai patīkami būtu lasīt negatīvs ziņas par jauniešiem... :)

pirms 6 gadiem, 2015.09.18 16:26

Liepājā