FOTO: Skatāma Zanes Bluķes personālizstāde

Vakar, 25. aprīlī, radošajā telpā "Ideju bodē" Teodora Breikša ielā 41, Liepājā tika atklāta mākslinieces Zanes Bluķes pirmā personālizstāde Liepājā.

Radošā telpa "Ideju bode" savu darbību uzsāka ar vienu no mērķiem palīdzēt māksliniekiem realizēt savus mākslas darbus, kā arī popularizēt mākslinieku vārdus, atklājot Liepājas mākslas "pasaules" daudzveidību. Viena no šādām māksliniecēm ir Z.Bluķe, kuras darbi "Ideju bodes" apmeklētājos radījuši neviltotu apbrīnu.

Z.Bluķe ir dzimusi liepājniece, arī pirmo mākslas izglītību ieguvusi Liepājas mākslas vidusskolā. Vēlāk bakalaura grādu ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas apakšnozarē. Tad atgriezusies Liepājā, lai dalītos pieredzē ar jauniešiem, strādājot par skolotāju Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā. Šobrīd viņa skolā strādā arī par direktores vietniece radošā darbā. Starp darbu un ģimeni atrod arī mazus laika mirkļus, kurus labprāt pavada vienatnē gleznojot.

Izstādē apskatāmi pārsvarā pēdējā gada laikā tapuši darbi. Lielformāta un mazāku formātu gleznas, kā arī grafiski sēriju darbi dažādās tehnikās. Nosacīti izstāde tonāli iedalās divās daļās – vēsā ziemas daļa un sarkani siltā daļa.

"Tā vairāk ir kā paskatīšanās uz sevi no malas, nevis atrādīšana citiem. Katrs darbs ir personisks, ar kādu izcīnītu cīņu, notikumu vai noskaņu," atzīst pati māksliniece. Tieši tāpēc darbi ir tik jutekliski un domām ļauj aizplūst dziļumā.

Pievieno komentāru

Liepājā