FOTO: Reirs iepazīst Liepājas ostu, ražojošos uzņēmumus un pārrunā nozares aktualitātes

Oficiālā darba vizītē ceturtdien, 1. oktobrī, Liepājā viesojās finanšu ministrs Jānis Reirs, apmeklējot vairākus lielākos ražojošos un eksportējošos uzņēmumus, kā arī tikās ar Liepājas pilsētas domes un Speciālās ekonomiskās zonas vadību, lai pārrunātu aktuālos projektus un attīstības iespējas.

Vizītes ietvaros finanšu ministrs J. Reirs apmeklēja Liepājas Biznesa centra uzņēmumus Kapsēdes ielā, Karostas industriālās teritorijas, uzņēmuma “UPB” ražotnes Pulvera ielā, jaunāko pilsētā uzbūvēto un ekspluatācijā nodoto ražotni “Caljan”, kas darbosies bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” mehāniskā ceha vietā, kā arī iepazina Liepājas ostas darbību un apmeklēja piestātnes, informē Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Andrejs Rjabcevs.

Diskusijās ar Liepājas pilsētas domes un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas vadību tika pārrunāti arī pašvaldībai un uzņēmējdarbībai aktuāli jautājumi, tai skaitā, nākamā gada valsts un pašvaldības budžeta prognozes, iecerētās izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijas pārdalē, kas samazinās pašvaldības budžeta ieņēmumu sadaļu, saslimšanas Covid-19 ietekme uz tautsaimniecību u. c.
 
Kā pēc Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas un ostu teritorijas apmeklējuma norādīja finanšu ministrs J. Reirs, Liepājas osta sevi ir parādījusi kā sekmīgi funkcionējošs modelis, kuru nav vajadzības mainīt. “Varu apliecināt to, ko jau iepriekš valdībā esmu paudis, ka neatbalstām ostu pārvaldības modeļa maiņu Liepājā, jo šis modelis ir dzīvotspējīgs un ilgtspējīgs. Esot šeit Liepājā, redzu, ka kuģi ir, kravas ir daudz, turklāt visdažādāko veidu. Ekonomiskās zonas uzņēmumi strādā. Liepājas osta strādā, un šis modelis, iesaistot pārvaldībā pašus uzņēmējus, pašvaldību un valsti, ir veiksmīgs risinājums, ko nevajag sabojāt. Jā, piekrītu, ka Rīgai un Ventspilij ir jāmeklē cits un veiksmīgāks ceļš, kā sadarboties un attīstīties,” pauda ministrs J. Reirs.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks un Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka ministru vizītes ir laba iespēja iepazīstināt ar procesiem klātienē un radīt padziļinātāku priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi Liepājā, jo tieši uzņēmēji ir tie, kas maksā nodokļus valsts un pašvaldības budžetā. “Sarunas ar finanšu ministru tiešām bija ļoti konstruktīvas un sadzirdējām izpratni par jomām, kas mums kā pilsētai ir nozīmīgas – pašvaldības budžeta prognozēm, ekonomikas veicināšanu, aizņemšanās iespējām lielo un nozīmīgo projektu īstenošanai u. c.,” skaidroja U. Sesks. Viņš arī atzinīgi novērtēja, ka bija iespēja gan parādīt spēcīgākos eksportējošos uzņēmumus, gan arī ministrs ar uzņēmumu pārstāvjiem varēja izrunāt tās lietas, kas satrauc pašus uzņēmējus, raugoties nākotnes attīstībā.

Pievieno komentāru

Liepājā