FOTO: Policija Liepājā pārbauda, kā iedzīvotāji ievēro ārkārtas situācijas aizliegumus

Piektdien, 27. martā, Valsts policija kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju veica preventīvas pārbaudes tirdzniecības vietās, lai pārbaudītu, kā liepājnieki ievēro ārkārtējās situācijas aizliegumus un drošības pasākumus. Policijas primārais mērķis nav sodīt, bet gan novērst vai pārtraukt iespējamus drošības un veselības apdraudējumus, informē pašvaldība.

“Kopumā tika pārbaudīti 32 veikali un Pētertirgus. Tika novērots, ka pārsvarā cilvēki ievēro piesardzību un noteikto distanci, arī veikalos ir izlikti informatīvi materiāli par situāciju, kā arī pie kasēm salīmētas lentes. Taču bija arī situācijas, kad vecāka gadagājuma cilvēki neievēro distanci – šādos gadījumos ar viņiem tika izrunāts, ka ir jāievēro distance, respektīvi, ir jāstāv aiz novilktās līnijas. Šī pasākuma mērķis bija novērot to, kāda ir situācija Liepājā un kā uz to attiecas veikalu vadītāji. Vietās, kur tika novērotas nepilnības, tika veiktas pārrunas ar veikalu vadītājiem un iedzīvotājiem, taču vairumā veikalu netika konstatētas nepilnības,” sacīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Pašvaldība aicina ikvienu ievērot sociālo distancēšanos un bez īpašas vajadzības neatrasties publiskās vietās. Tiek lūgts ar vislielāko nopietnību izturēties pret noteiktajiem ierobežojumiem un lieki nepakļaut riskam citus cilvēkus. "Mēs ticam, ka visi liepājnieki ir ļoti atbildīgi un ievēro nepieciešamos drošības pasākumus, bet aicinām būt stingriem pret tiem, kuri apzināti vieglprātīgi pārkāpj noteikumus."

Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, var saņemt arī sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu:
fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro
juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro
Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu
Redzi pārkāpumu - ziņo Valsts policijai 110!

Vēlreiz atgādinām par visiem drošības pasākumiem, kas mums katram ir jāievēro, lai kopīgiem spēkiem maksimāli ierobežotu vīrusa izplatīšanos:
paliec mājās, neapmeklē sabiedriskas vietas un nebrauc ar sabiedrisko transportu
pakalpojumus, konsultācijas un informāciju saņem attālināti
ievēro 2 metru attālumu no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās
regulāri mazgā rokas ar ziepēm un ūdeni vismaz 20 sekundes
ar rokām nepieskaries sejas zonai (mutei, acīm vai degunam)

Tiek atgādināts - iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā, vai kuriem ir bijusi saskarsme ar inficēto, obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās.

Pievieno komentāru

Liepājā