FOTO: Pludmali dara pieejamāku

Pagājušajā naktī SIA SIA „Scan Plast – Latvia” un SIA „Mūrnieks” vīri Liepājas pludmales glābšanas stacijas teritorijā sāka uzstādīt trīs ģērbtuvju moduļus, kas paredzēti, lai pludmali pielāgotu cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Darbs naktī sākts, lai pludmales apmeklētāji mazāk traucētu būvniekus, viņi savukārt – pludmales apmeklētājus.

Ir pabeigti visi apakšzemes komunikāciju darbi, laukuma bruģēšana un citi darbi, lai stacijas teritorijā varētu novietot moduļus, kuros katrā būs pārģērbšanās telpa, dušas un tualetes telpa. Aprīkojums būs īpaši pielāgots cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Plānots, ka augusta sākumā moduļus varēs sākt izmantot cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Pagājušajā naktī ar treileriem gar jūras krastu tika atvesti un pēc tam stacijas teritorijā novietoti moduļi un to jumta konstrukcijas. Pašlaik turpinās detaļu, mezglu un komunikāciju nostiprināšana un pievienošana paredzētajās vietās.

Tiklīdz būs uzstādīti minētie ģērbtuvju moduļi, tiks arī novietota cilvēkiem ar invaliditāti pielāgota laipa no Glābšanas stacijas līdz jūrai.

Darbi Glābšanas stacijas teritorijā notiek  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta LLIV-322 „Mana sociālā atbildība” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds (ERAF). Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrācijas sabiedrībā. Projekts turpināsies līdz 2014. gada 1. aprīlim.

Pievieno komentāru

Liepājā