FOTO: Piketē AS “Liepājas autobusu parks” šoferi

Ceturtdien pie Liepājas autoostas notika Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta arodbiedrības (LAKRS) organizēts pikets.
Šoferu prasības tika paustas plakātos un runās, viņi bija apņēmības pilni ar šo pasākumu neapstāties un pat streikot.

Piketa dalībnieki – AS “Liepājas autobusu parks” (LAP) un viņu ģimenes locekļi – prasa ievērojami paaugstināt amatalgu (no 2,5 un 7 eiro stundā), atceļot piemaksu sistēmu, ar kuru tiekot dažādi manipulēts. Sašutuma pilnus protesta  saucienus saņēma LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns par paziņojumu, ka vidējā alga uzņēmumā jūlijā bijusi 1100 eiro.

Šoferi ir neapmierināti arī ar darba grafikiem un citiem apstākļiem. Viens no strīdus punktiem ir koplīgums. L. Krongorns pastāv uz spēkā esošu koplīgumu starp uzņēmumu un darbiniekiem, ko parakstījuši šoferus pārstāvošas personas, bet autovadītāji teic, ka šādus pārstāvjus nezina, lielākā daļa vairs autobusu parkā nestrādājot. Ar LAKRS koplīgums netiek slēgts, jo LAP balstoties uz jau minēto.

Vecāka gadagājuma pasažieri, kuri vēroja notiekošo, gan meta dažu akmeni arī šoferu “dārziņā” – esot nervozi un neizturoties ar cieņu. Kāda māmiņa iebilda pret neērtībām, pārvadājot bērna ratiņus, un netīrajiem autobusu bagāžniekiem.

Plašāk par piketu un iesaistīto pušu viedokļus lasiet “Kursas Laika” 23. augusta numurā.

Pievieno komentāru

Liepājā