Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Pieņem ekspluatācijā Liepājas pilsētas attīrīto notekūdeņu jauno izvadu 2

Ceturtdien, 26. septembrī, Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma būvobjektu - jauno izvadu jūrā pie Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtām, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Komisija iepazinās ar objektu, būvdarbu izpildes dokumentāciju, veikto darbu aktiem un atzina, ka paveikts kvalitatīvs darbs.

Ir saņemti visi pasūtītāja un būvētāja apliecinājumi par būves gatavību ekspluatācijai un valsts, pašvaldību un citu institūciju atzinumi par veikuma atbilstību projektam un normatīvo aktu prasībām.

Jaunais attīrīto notekūdeņu izvads ir liela diametra cauruļvads, 1566 metrus garš, ieguldīts jūras gultnē un krastā, atrodas 100 metrus uz dienvidiem no esošā izvada.

Rakšanas darbus veica zemes smēlējs „Roland - 10”, kas šurp ieradās no Vācijas. Iekārtai bija speciāls aprīkojumu – GPS navigācijas sistēma, kas deva iespēju kontrolēt rakšanas dziļumu un virzienu. Caurules, kas izmantotas izvada būvei, ražotas Francijā. Tās izgatavotas no čuguna ar speciālu ārējo pārklājumu, lai pasargātu materiālu no sālsūdens iedarbības.

Caurules celtnieki montēja krastā, pa 100 metrus gariem posmiem, pēc tam tos ar pontonu palīdzību nogādāja jūrā un iegremdēja gultnē izraktajā tranšejā. Pēc cauruļvada izbūves veica trasējuma uzmērīšanu, apsekošanu, cauruļvada hidraulisko pārbaudi.

Būvdarbi sākās 2012. gada pavasarī. Tos veica personu apvienība „AS „UPB” un SIA „BGS””.

Tehnisko projektu „Liepājas pilsētas attīrīšanas iekārtu attīrīto notekūdeņu izvada jūrā rekonstrukcija” izstrādāja SIA „HT Konsaltings”.

Izvada būvdarbi tika iekļauti  Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 3. kārta” apjomos.

Pasūtītāja pārstāvis, uzņēmuma „Liepājas ūdens” direktors Andis Dejus par profesionāli veikto darbu īpaši atzīmē zemessmēlēja operatorus, kas apkalpoja šo iekārtu, un ūdenslīdējus, kas veica cauruļvadu posmu savienošanas darbus zem ūdens – sliktas redzamības apstākļos, viļņos, straumēs.

Projekta kopējās izmaksas LVL 13,36 miljoni, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 89,65 % jeb 11,98 miljoni latu, bet Liepājas pilsētas pašvaldība ieguldīs 1,38 miljonus latu.

Savukārt SIA „Liepājas ūdens” segs PVN izmaksas par kopējo summu 2,94 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Liepājā