Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Pašvaldība atzīst, ka Jaunliepājas attīstība atkarīga no uzņēmēju intereses par rajonu; iedzīvotāji norāda uz nomaļo ielu kritisko stāvokli

“Veiksmīga sakritība,” par uzņēmuma atvēršanu Jaunliepājā saka Liene Ķepīte. Viņa izvērtējusi iespējas un atvērusi frizētavu nomalē, nevis pilsētas centrā. Pašvaldība atzīst – Jaunliepājas tirgus rajona attīstība ir uzņēmēju rokās, jo vairums ēku ir privātīpašums.

“Centrā ir daudz frizētavu,” kāpēc devusi priekšroku skaistumkopšanas salona “Glamour” atvēršanai T. Breikša ielā, pastāsta salona īpašniece L. Ķepīte.

Līdzvērtīga īpašuma iegāde Liepājas centrā būtu izmaksājusi dārgāk, spriež L. Ķepīte. Klientu plūsmu palīdz nodrošināt apkārt tirgus laukumam strādājošie veikali – pārtikas, mēbeļu, trauku, santehnikas, datortehnikas.

“Ar klientēm jokojam, ka Jaunliepājas iedzīvotājiem vairs nav jādodas uz centru, jo visi pakalpojumi ir nodrošināti tepat. Tuvumā ir Olimpiskais centrs, ir veikali, frizētava,” norāda “Glamour” īpašniece. Viņas uzņēmums ir viens no jaunākajiem, kurš sācis darboties Annas tirgus rajonā.

Netālu savas durvis vērusi radošā telpa “Ideju bode”, kur notiek tikšanās ar dažādiem māksliniekiem, tiek pārdotas rotas un unikāli mākslas priekšmeti.

Kādam pirmie darbības mēneši, citam pēdējās nedēļas – par uzņēmumu aktivitāti Jaunliepājā spriež kāda Annas tirgus pārdevēja. Viņa pastāsta, ka vairs nav iespējams iegādāties gaļu “Kurzemes gaļsaimniekā”, jo uzņēmumam uzteikts stends kioskā blakus veikalu tīklam “Top!”. Kioska ēku iegādājusies Liepājas pašvaldība un to nojauks. Pamatojums – ēka degradē vidi.

“Ja Jūs rakstāt par Jaunliepājas attīstību, tad uzrakstiet par ielām, pa kurām ar bērnu ratiņiem izbraukt nav iespējams,” neapmierināta ir Puķu ielā dzīvojošā Sandra Done. Autoru, Tirgus, T. Breikša un Jelgavas ielas ap tirgus laukumu ir sakārtotas, taču atliek paspert soli tālāk un situācija ir kritiska, pauž iedzīvotāja. Lietus laikā applūst, trotuārs izdrupis – uz nesakārtotību norāda S. Done.

Jaunliepājas turpmākā attīstība ir atkarīga no uzņēmēju intereses par šo rajonu, atzīst Liepājas Būvvaldes vadītājas vietnieks, galvenais teritorijas plānotājs Arvīds Vitāls. Pašvaldība teritorijas plānojumā ir noteikusi, ka ēku pirmajos stāvos ap tirgus laukumu ir jābūt uzņēmumiem, veikaliem, biedrībām.

Pašvaldības nozīmīgākais ieguldījums – ielu rekonstrukcija, kā arī ūdens un kanalizācijas sistēmas sakārtošana, norāda A. Vitāls. Viņš pastāsta, ka Jaunliepājas rajonā joprojām ir visvairāk sauso tualešu, taču situācija varētu mainīties.

Vērīgie iedzīvotāji būs pamanījuši, ka ūdens pumpji uz ielām ir pazuduši. Tas nozīmē, ka ēkas ir pievienotas ūdensapgādes tīklam. Sakārtota infrastruktūra ir tā, kas atvilina uzņēmējus uz Jaunliepāju un katru gadu tiek sakārtota kāda iela, norāda A. Vitāls.

Pievieno komentāru

Liepājā