FOTO: Nobalso jau iepriekš

Arī Liepājā pilsoņi izmanto iespēju iepriekš nobalsot pašvaldību vēlēšanās, pārliecinājās portāls.

Kā informēja iecirknī Liepājas Latviešu biedrības namā, liela aktivitāte bija vērojama jau trešdienas vakarpusē.

Vakar trīs stundu laikā pašvaldību vēlēšanās Liepājā, izmantojot iepriekšējās balsošanas iespēju, nobalsojuši 658 cilvēki; ar vēlēšanu norisi saistīti incidenti nav reģistrēti, "Rietumu Radio" informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

"Vakar vairākos iecirkņos Liepājā pēc to atvēršanas pat veidojās nelielas rindas," pastāstīja Lagzdiņa. Viņa atzina, ka iemesli, kāpēc cilvēki balso iepriekš, ir dažādi. Daļa esot politiski aktīvie vēlētāji, kuri jau izlēmuši, par kuru politisko spēku atdos savu balsi un balsojot vēlas pēc iespējas ātrāk izteikt savu viedokli, savukārt citi iepriekš balso, jo sestdien dažādu iemeslu dēļ vēlēšanu iecirknī nevar ierasties.

Vēlētāju aktivitāte iepriekšējā balsošanā, kā atzina Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, esot aptuveni tāda pati kā pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām.

Kā atzina Lagzdiņa, nekādu incidentu vai pārpratumu saistībā ar balošanu neesot bijis. Vēlēšanu novērotāji nevienā no Liepājas vēlēšanu iecirkņiem vakar neesot manīti.

Vakar Liepājā nobalsojuši 658 cilvēki jeb 1,38 % balsstiesīgo. Liepājā ir vairāk nekā 47 000 balsstiesīgo, bet, kā iepriekš pieļāva Lagzdiņa, viena daļa no tiem izbraukuši uz ārzemēm un vēlēšanās nepiedalīsies.

Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien, 31. maijā, kad vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 10 līdz 16.

Nobalsot iepriekš var vēlētāji, kuri kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, 1.jūnijā. Jāņem vērā, ka pašvaldību vēlēšanās balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (eID).

Noskaidrot, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso, var paziņojumos, kas vēlētājiem tika nosūtīti pa pastu, internetā Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv , vai pa tālruni 67049999.

Līdz vēlēšanu dienai, 1.jūnijam, vēlēšanu iecirkņi pieņems arī iesniegumus balsošanas organizēšanai vēlētāju atrašanās vietās. Šo iespēju drīkst izmantot tie vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, ja vēlēšanu dienā atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā.

Vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst.7 līdz 22.

Liepājā izveidots 21 vēlēšanu iecirknis, kuros strādā 147 darbinieki.

Pievieno komentāru

Liepājā