FOTO: Mārtiņos prognozē salu; kokos vēl lapas

Laika prognoze par sniegputeni Latvijā piepildījusies. Svētdienas, 6. novembra, rītā zemi klāja sniegs ne tikai Latvijas austrumos, bet arī Kurzemes piejūras novados. Liepājā nakts laikā sasnidzis vairākus centimetrus biezs sniegs.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka 6. novembrī nokrišņu mākoņi turpinās virzīties pāri Latvijai, līdz ar to debesis lielākoties klās mākoņi un teritorijas lielākajā daļā gaidāms stiprs sniegs un putenis.

Sals turpinās nedaudz pieņemties spēkā un Mārtiņos, 10. novembrī, Latvijā un arī Liepājas apkaimē varētu būt sals un sniegs, liecina laika prognozes. Nākamajā svētdienā Liepājā tiek prognozēts sals līdz - 4 grādiem.

Portāls novēroja, ka Liepājā kokiem vietām vēl nav nobirušas lapas. Tautas ticējums vēsta: "Ja ap Mārtiņiem kokiem vēl daudz zaļu lapu, tad nākošā pavasarī Vasaras svētkos kokiem būs maz lapu." Savukārt par salu vēsta šāds ticējums: "Kad ap Mārtiņiem salst, tad būs labi gadi."

Sociālajos tīklos iedzīvotāji viens otru brīdina par piesnigušajiem ceļiem, kurus puteņa dēļ nav iespējams ātri iztīrīt. "Ceļi būs slideni. Vietām veidosies sniega sanesumi un snigšanas laikā pasliktināsies redzamība," brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

.

Pievieno komentāru

Liepājā