FOTO: Mācās transportēt cietušos

Otrdien, 2. oktobrī, pie Liepājas reģionālās slimnīcas notika Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mācības, kuru laikā 25 Kurzemes brigāžu mediķi apguva gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, kā transportēt cietušo un kā izmantot esošo aprīkojumu, lai sniegtu palīdzību lidojuma laikā. Kamēr helikopters vēl bija pie zemes, klātesošie izmantoja arī iespēju pie tā fotografēties.

Lai paceltos un nolaistos, Gaisa spēku glābšanas helikopters izmantoja asfaltētu laukumu netālu no autostāvvietas, sagādājot visiem tuvumā esošajiem pamatīgu gružu, sausu lapu un sīku akmentiņu krusu.

Ārsta palīdze Inga Reinika no Ventspils atzīmēja, ka praktiska pieredze nepieciešama, "ja nu mūs izsauc un jādodas pie cietušā ar helikopteru". Helikoptera radīto troksni, gaisa plūsmas spēku un vibrāciju nezinātājam grūti iztēloties. Viņa bija arī viena no pieciem veiksminiekiem, kuri izlozēja iespēju simulēt pacientu un tikt nogādāta helikopterā sakabē ar glābēju.

Līdz šim jau 173 NMP dienesta mediķi visā Latvijā ir apmācīti sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību smagi slimiem pacientiem vai cietušajiem lidojuma laikā.

Helikopters stundas laikā patērējot 800 litrus degvielas, attālumu no Rīgas līdz Liepājai tas pieveic 45 minūtēs. Helikopters ir neaizvietojams, ja nepieciešams steidzīgi evakuēt cietušo no kuģa, dreifējoša ledus gabala u.tml.

Pievieno komentāru

Liepājā