FOTO: Liepājas teātris sezonu noslēdz ar "Minhauzena precībām"

Liepājas teātra 106. sezonas vērtējama kā izdevusies, skatītāju teātrim nav trūcis. Izpārdotas arī pēdējās divas izrādes. Piektdien pirmizrādi piedzīvo režisora Valda Lūriņa darbs "Minhauzena precības". Sestdien teātris sezonu slēgs, lai septembrī atgrieztos ar jauniem darbiem.

106. sezonu Liepājas teātris noslēgs ar Mārtiņa Zīverta lugas "Minhauzena precības" pirmizrādi, ko iestudējis V. Lūriņš, bet galvenās lomas atveidos Mārtiņš Kalita un Everita Pjata. Minhauzens izrādē dziedās: "Es nemeloju, nē, es dzīvi svinu, un visos jūsos Dievu atdzīvinu." "Minhauzena precības" ir viena no visvairāk iestudētajām izrādēm latviešu teātros. M. Zīverta lugu V. Lūriņš atdzīvinās kā muzikālu leģendu ar dzejnieka Jāņa Petera tekstiem un Valda Zilvera oriģināldziesmām.

Mierīgu vakaru Duntes muižā izjauc princeses un viņas pavadoņu ierašanās. Kopā ar raibo kompāniju ierodas arī Minhauzens, kuru visi pazīst kā lielāko meli un sapņotāju. Viņa stāsti sadusmo pils īpašnieci Jakobīni, bet uzjautrina pārējos. Un tikai vienam cilvēkam Minhauzens spēj atklāt savu patieso dabu – ilgas pēc sapņu zemes Ulubeles, kur paslēpties no ikdienas kņadas – zemes, kur vienmēr spīd saule, kur nabagais jūtas bagāts un ikviens spēj patiesi mīlēt.

Skatītājiem noteikti jāatceras, ka šis Minhauzens nav kā no slavenās krievu filmas "Tas pats Minhauzens", ar ko daudzi centīsies salīdzināt, norāda galvenās lomas atveidotājs M. Kalita. Viņam ļoti patīkot, ka Minhauzens neuzbāžas, bet liek padomāt par lietām. "Viņa metodes nav ļaunas. Mūsdienu cilvēks ar gudru seju rīkojas daudz netīrāk," viņš salīdzina.

Viņa partnere Everita Pjata atklāj, ka arī viņai sākotnēji Minhauzens šķitis kārtējais melis un pļāpa, tomēr pēcāk ieraudzījusi, ka tā ir viņa pasaules uztvere kara laikā, kad katra diena tiek dzīvota kā pēdējā.

Plašāk par izrādi un Liepājas teātra 106. sezonu lasiet rītdienas, 14. jūnija, "Kursas Laiks" numurā.

Pievieno komentāru

Liepājā