FOTO: Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos izrāde "Kleo-Kleo-Kleo-Patra"

Sestdien, 10. novembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Kleo-Kleo-Kleo-Patra", kuru veidojis režisors Dž.Dž.Džilindžers, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Džilindžers, ņemot par pamatu vēstures faktus, kā arī daudzos mītus un leģendas, kas apvij valdnieci, pats sarakstījis izrādes dramaturģisko materiālu.

Ēģiptes ķēniņiene Kleopatra ir viena no slavenākajām valdniecēm pasaules vēsturē. Par viņu klīst daudzas leģendas un nostāsti, viņas dzīve iedvesmojusi daudzu mākslas darbu tapšanu. Viņai piedēvē gan lielu skaistumu un sievišķību, gan arī lielu gudrību, kas ļāvusi savaldzināt tādus karavadoņus kā Jūlijs Cēzars un Marks Antonijs. Kleopatras piena vannas, kas tiek uzskatītās par viņas skaistuma noslēpumu, ir zināmas vēl šodien. Un tad vēl stāsts par čūsku.

Izrādē titullomā iejutīsies aktrise Signe Dancīte, kā arī iestudējumā piedalās aktieri Egons Dombrovskis, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Kaspars Gods, Armands Kaušelis, Gatis Maliks, Edgars Pujāts, Mārtiņš Kalita, Ilze Jura un Elizabete Marija Brante.

Ar šo izrādi Liepājas teātrī kā scenogrāfs debitē mākslinieks "8", izrādei tapt palīdzējusi arī režisora asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa, kostīmu māksliniece Ramona Barsegjana un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Video veidojis Uldis Ligers.

Izrādi iespējams noskatīties arī 11. un 28. novembrī.

Teātris neiesaka izrādi skatītājiem, kas jaunāki par 14 gadiem, un atgādina, ka šis iestudējums nav iekļauts abonementā.


Pievieno komentāru

Liepājā