FOTO: Liepājas teātrī būs pirmizrāde iestudējumam "Mūsu pilsētiņa"

Piektdien, 29. janvārī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Gaļinas Poliščukas veidotais iestudējums "Mūsu pilsētiņa", kurai režisore devusi žanrisko apzīmējumu – realitāte.

Izrādei par pamatu ņemta Torntona Vaildera luga ar tādu pašu nosaukumu, bet tās Liepājas teātra skatuves variants tapis sadarbībā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti, kura materiālu pielāgojusi, liekot akcentu uz Liepāju un tās iedzīvotājiem, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

T. Vailders savā lugā runā par ikdienas dzīves skaistumu, kā arī to, ka cilvēkiem jāiemācās novērtēt visu labo, kas ir viņu ikdienā. Jēgpilnas dzīves dzīvošana ir viena no Vaildera daiļrades pamattēmām, kura būs nozīmīga arī šajā izrādē.

Ar šo izrādi G. Poliščuka atgriežas Liepājas teātrī pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma. 2003. gadā šeit tapa viņas iestudējums „Romeo un Džuljeta”. Kopš 2010. gada, kad beidza pastāvēt režisores dibinātā „Teātra observatorija”, režisore pārsvarā iestudējusi ārpus Latvijas robežām – Krievijā, Igaunijā, Polijā.

Izrādē piedalīsies aktieri – Signe Ruicēna, Sandis  Pēcis, Anda Albuže, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Everita Pjata, Sigita Jevgļevska, Leons Leščinskis, Samira  Adgezalova, Armands Kaušelis, Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne, Ilze Jura, Pēteris Lapiņš.

Kopā ar režisori pie iestudējuma tapšanas strādā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, video mākslinieks -8 un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievieno komentāru

Liepājā