FOTO: Liepājas Tautas teātris nospēlē pirmizrādi "Bernardas Albas māja"

Sestdien, 21. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris un režisore Ināra Kalnarāja publikai rādīja savu jauno izrādi - "Bernardas Albas māja" pēc Federiko Garsija Lorkas lugas motīviem.

Liepājas Tautas teātra jauniestudējums aicina domāt par to, ka mīlestība ir viens no lielākajiem pasaules radošajiem spēkiem, taču tā var kļūt postoša un iznīcinoša, kad tiek ierobežota, pakļauta un apspiesta. Tas ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām. Lugas darbības laikā šīs sievietes neveiksmīgi meklē ceļus un veidus, kā tikt ārā no savas mātes mājas. Kā arī lugas sižetu dramatiskāku padara apstāklis, kā māsas iemīl vienu vīrieti, kā rezultātā sākas savstarpēja cīņa ar traģisku noslēgumu, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra  pojektu vadītāja Inese Sērdiene.

Jaunajā izrādē spēlē tikai Liepājas Tautas teātra aktrises: Dace Rūse, Sandra Okuņeva, Sandra Vintere, Dace Volksone, Inese Ceriņa, Linda Grosgale, Anita Vintere, Lelde Stiebre-Matuka, Baiba Špēra-Špora, Vizma Agejeva un Endija Vintere.

Izrādes radošo komandu veido scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Lanka, kustību konsultante Sandra Blumbaha un mūzikas konsultants Mārcis Grīnbarts.

Pievieno komentāru

Liepājā