FOTO: Liepājas stacijā noslēdz 25 miljonus vērtu dzelzceļa projektu 1

Rekonstruētas dzelzceļa sliedes un Liepājas stacijas signalizācijas sistēmas modernizācija ir ieguvums pēc 25 miljonus eiro vērta projekta realizācijas. Ceturtdien, 21. janvārī notika svinīgs projekta noslēguma pasākums ar dažādu amatpersonu piedalīšanos.

Projekts “Liepājas stacijas signalizācijas sistēmas modernizācija ar sliežu ceļu rekonstrukciju” līdzfinansēts no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem un tā izmakas ir gandrīz 25 miljoni eiro.

Projekts ir nozīmīgs Liepājas ostas attīstībai, norādīja Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks: “Lai attīstītos osta, rūpniecība un tautsaimniecība, dzelzceļš ir tā asinsrite. Pie kravu pieauguma Liepājas ostā mēs izjutām, ka kravu piegāde un loģistika sāk nedaudz buksēt un mēs netiekam tālāk. Šis projekts ļaus ātrāk apstrādāt kravas un uzlabot vagonu kustību.”

Projekta noslēguma pasākumā dalībniekus uzrunāja VAS “Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aivars Strakšas. “Šis projekts ir viens no nozīmīgākajiem darbiem, kas ir pabeigts iepriekšējā plānošanas periodā. Šobrīd Liepāja tiek nostādīta vienlīdzīgā konkurentu pozīcijā ar visām pārējām ostām.”

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola vērtē, ka projektam ir gan emocionāla, gan saimnieciska vērtība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mey

Kaut nāktu saprāts un stacijas ārpusē uzstādītu pulksteni-kā tas ir bijis vienmēr....
Lielie projekti...tie jau stacijas pulkstenī neskatās....

pirms 5 gadiem, 2016.02.02 19:17

Liepājā