FOTO: Liepājas pludmalēs un Jahtu ostā paceļ Zilo karogu

Trijās oficiālajās Liepājas peldvietās un Jahtu ostā pirmdien, 24. maijā, tika pacelts Zilais karogs, kas visā pasaulē tiek uzskatīts par populārāko un atzītāko ekosertifikātu, apliecinot atbilstību augstākajiem vides apsaimniekošanas, drošības un kvalitātes kritērijiem.

Vispirms Zilais karogs tika pacelts Liepājas centrālajā pludmalē pie Glābšanas stacijas, kur tas plīvos jau 20. gadu. Peldvietā dienvidrietumu pludmalē Zilais karogs plīvos 11. gadu, septīto reizi atpūtas kompleksā “Beberliņos”, kā arī jau 14. reizi karogs tika pacelts arī Jahtu ostā.

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas balstīts uz stingriem kritērijiem un apliecina atbilstību vides kvalitātes uzturēšanas un ilgtspējīgas attīstības prasībām, garantējot gan atbildīgu teritorijas apsaimniekošanu un dažādu pakalpojumu pieejamību, gan arī drošas atpūtas iespēju sakoptā vidē. Oficiālās peldsezonas laikā peldvietās tiek veikti ūdens kvalitātes mērījumi un, iesaistoties Zilā karoga programmā, pašvaldība ik gadu īsteno arī vides izglītības un sabiedrības līdzdalību veicinošas iniciatīvas, kas šajā sezonā tiks plānotas, ņemot vērā valstī izsludinātās prasības attiecībā uz pulcēšanās ierobežošanu.

Pievieno komentāru

Liepājā