FOTO: Liepājas pludmalē velk tīklu, iepazīst Baltijas jūras vērtības un problēmas

“Tas bija tik aizraujoši, izzinoši un jautri,” tā ceturtdien, 5. augustā, sacīja satiktie bērni Liepājas pludmalē,  kuri piedalījās Pasaules vides dienai veltītā informatīvi izzinošā pastaigā jūras krastā.

Pastaigas laikā piecās informācijas stacijās varēja uzzināt par aktuālākajām vides problēmām, kas skar Baltijas jūru un Liepājas piekrasti, kā arī izzināt, kas sastopams jūrā un piekrastē, bet ikdienā to nemaz nepamanām, informē Liepājas pašvaldība.

Jūras iemītnieku pētīšanas laikā notika tīkla vilkšana piekrastē, kā laikā varēja izpētīt, ko var sastapt jūras ūdenī, tostarp, kādas svešzemju sugas dzīvo Baltijas jūrā.

Notika arī smilts sijāšana, lai noskaidrotu, vai kāds tur mīt un ko šis process palīdz pateikt par apkārtējās vides piesārņojumu.

Varēja uzzināt, kas ir mikroplastmasa un kā tā nonāk jūrā, apskatīt ūdenslīdēja tērpu un instrumentus, iepazīt jūras zemūdens pasauli akvārijos un videofilmā, kā arī uzzināt kas ir apvelings jeb kāpēc vasarās ūdens piekrastē ir stindzinoši auksts.

Zinātkārākie bērni ar lielu entuziasmu mikroskopā pētīja planktonorganismus un noskaidroja to nozīmi jūrā.

Pievieno komentāru

Liepājā