FOTO: Liepājas pludmale top pieejama plašākam atpūtnieku lokam

Vadlīnijas līdz Liepājas Glābšanas stacijai loģiski papildina taktilā karte, pārģērbšanās kabīnes ar informāciju Braila rakstā, savukārt līdzenas laipas līdz pludmalei, pārģērbšanās kabīņu aprīkojums un peldrati ļauj baudīt jūru arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lai atvieglotu ģērbtuvju, kā arī inventāra un aprīkojuma lietošanu, Glābšanas stacijā no pulksten 11 līdz 19 pieejami pavadoņa – asistenta pakalpojumi.

Uz jautājumu, kā patika pelde, Anna Smelova nedomājot paceļ īkšķi uz augšu – labi! Kamēr citi vēl gatavojas apsveikuma un atklāšanas runām, viņa savā riteņkrēslā jau sēž smaidīga un slapjiem matiem. Viņa ir pirmā, kas jau tikusi jaunajās ģērbtuvēs un jūrā. “Mēs nemaz nezinājām, ka te būs tāds pasākums,” teic viņas aprūpētāja un audzinātāja Biruta Vāgnere. Iepriekš ar riteņkrēslu vajadzēja cīnīties cauri pludmales smiltīm, tad Anna rāpojusi līdz jūrai, pārģērbšanās noritējusi vairāk vai mazāk publiski.

Pludmales pieejamības komplekss uzstādīts un aprīkots kā daļa no Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta “Mana sociālā atbildība”, kura kopējās izmaksas ir 1,137 miljoni eiro. Liepājas pludmales labiekārtošanas projekts izmaksājis 124 tūkstošus eiro.

Daļa no projekta bija arī semināri par universālo dizainu 20 Kurzemes reģiona pašvaldībās.

Plašāk 5. augusta "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Liepājā