FOTO: Liepājās Jūrmalas parkā šogad daudz kafejnīcu; kurš ir populārākais našķis?

Šogad Liepājas Jūrmalas parka teritorijā darbojas daudz vairāk āra kafejnīcu, nekā ierasts, novērojuši ne vien regulārie apmeklētāji, bet arī paši kioska tipa tirdzniecības vietu darbinieki.

Pie kafejnīcas “Kārumu sala”, kas atrodas blakus bērnu rotaļu laukumam, laikraksts "Kursas Laiks" sastop Bruzuļu ģimeni – tētis Sandris un mamma Aiga izvēlas, ko gardu no piedāvājuma iegādāt saviem bērniem Danielam un Danai. Vecāki atzīst, ka vasara kafejnīcās parasti vispirms skatās uz gardumiem un našķiem, ko iegādāties bērniem.

Katrā kafejnīcas apmeklējuma reizē ģimene kafejnīcā iztērē ap 20 eiro. “Bet ne jau katru dienu apmeklējam kafejnīcu, līdz ar to paretam varam atļauties atstāt šādu summu.”

Kafejnīcas “Kārumu sala” bārmene Aija Romija Tīda, kura kafejnīcā strādājusi arī pagājušogad, novērojusi, ka šovasar, lai arī bijuši ierobežojumi un jūtama piesardzība pandēmijas dēļ, cilvēku ir ļoti daudz. Bārmene norāda, ka patlaban topa našķis ir burbuļvafeles – saldā, biezā vafele ar saldējumu, šokolādes krēmu, mērci un augļiem.

Jūrmalas ielas galā kafejnīca “Tāfele” strādā otro gadu. Pārdevēja Agnija Janeka jau salikusi burbuļvafeļu sagataves pirmajiem pircējiem, kuri vēlēsies apēst kaut ko gardu. Pārsvarā klienti arī šeit ir lietuvieši.

Jau vairāk nekā desmit gadus pie bērnu rotaļu laukuma darbojas kafejnīca “Pifs”, kas piedāvā saldējumu, apspirdzinošos dzērienus un frī kartupeļus. Atšķirībā no citiem kioskiem, kas atvērti teju katru dienu un strādā ilgas darba stundas, šī kafejnīca pirmdienās un otrdienās nestrādā. “Tās nav tik ejošas dienas kā piektdiena, sestdiena un svētdiena. Otrkārt, ja strādājam visu nedēļu, tas nozīmē, ka papildus nepieciešami darbinieki, kas nozīmē papildu izmaksas. Es esmu kafejnīcas īpašnieks un viens pats strādāju. Darām to tādēļ, lai varam noturēt zemas cenas,” skaidro “Pifa” īpašnieks Guntars Grūdups.

Plašāk par kafejnīcām Jūrmalas parkā lasiet "Kursas Laika" 16. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā