FOTO: Liepājas Centrālkapos piemin 1941. gada deportācijas upurus 2

Pirmdien, 14. jūnijā, Liepājas Centrālkapos pie represēto piemiņas akmens tika nolikti ziedi, pieminot 14. jūnija deportācijas 80. gadadienu.

Šā gada 14. jūnijā aprit 80 gadi kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no svētkalniņa

Tagad ir 21. gadsimts. Mūsu mīļā Latvija ir brīva un neatkarīga valsts. Latviešu tauta dzīvo priekā un laimē. Valstī valda miers un saticība. Mums ir palaimējies dzīvot demokrātijas laikmetā, kad cilvēktiesības ir valsts prioritāte. Diemžēl ne vienmēr latviešiem ir tā veicies. Šodien, 14. jūnijā, aprit 80 gadi kopš 1941. gada deportācijām. Nepilnu gadu pēc tā, kad noziedzīgā Padomju Sociālistisko Republiku Savienība 1940. gada 17. jūnijā veica Latvijas Republikas okupāciju un sekojošu aneksiju, okupētājā Latvijā notika vardarbīga iedzīvotāju izsūtīšana uz attāliem PSRS reģioniem. Noziedzīgā komunistiskā partija šķīra ģimenes un atņēma dzimtām to īpašumus. Tā nogalināja nevainīgus cilvēkus bez tiesas un pierādījumiem. Šajā “likteņu gaļas mašīnā” cieta apmēram 15 424 cilvēki. Šodien, šīs traģēdijas 80 gadadienā, iedegsim tumši zilu svecīti uz sēru galda. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Lūgsim visvareno sentēvu Dievu Pērkonu. Lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu, lai Pērkons pasargā mūsu valsti un tautu no naidniekiem un nelabvēļiem! Lai Pērkoņtēva svētie zibeņi sasper visus Latvijas un latviešu tautas ienaidniekus! Lai pērkonkrusts griežas! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Visa slava Pērkonam! Visa slava Pērkonam – Debesu Tēvam!!!
Ar cieņu pret sentēviem, Skolnieciņš no svētkalniņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #LatvijasOkupācija #LPSR #deportācijas #represijas #nacionalizācija #vardarbība #SarkanaisTerors #Maskava #Kremlis #KomunistiskieNoziegumi #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #miers

pirms mēneša, 2021.06.14 20:05

Voldis

Viss pareizi, izņemot informāciju par mūsu senču dievestībām. Īstenībā ar vārdu Dievs senči apzīmēja Debesis, resp. Visumu (lat. Kosmos). Pērkons gan ir pieminēts tautas dziesmās, bet nekad nav bijis dieva godā. Jēdziens Debesu Tēvs nāk no kristietības un nav saistīts ar latvietību. Cieņu pret sentēviem varam izrādīt, ar lielāku atbildību pētot un popularizējot senču tradicionālo dzīvesziņu, jo garīgās apspiestības gadsimtu gaitā radīts liels juceklis un arī tīša maldināšana.

pirms mēneša, 2021.06.15 00:26

Liepājā