Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājas apkaimes kori velta īpašu koncertu Latvijas simtgadei 6

Svētdien, 4. novembrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēja Liepājas apkaimes koru koncerts "Lūgsnas Latvijai", ko kori veltīja Latvijas 100 jubilejai un nākotnei. Koncerta mākslinieciskā vadītāja bija Ilze Valce.

Koncertā piedalījās Liepājas pilsētas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules un Vaiņodes novada kori. Koncerta solisti bija Zane Jančevska, Andris Ērglis un Laura Bluķe.

Programmā bija Baumaņu Kārļa, Emīla Dārziņa, Lūcijas Garūtas, Bruno Skultes, Raimonda Paula, Agra Engelmaņa, Imanta Kalniņa, Pētera Vaska, Jāņa Lūsēna, Ērika Eglīša, Ainara Virgas, Raimonda Tigula, Ērika Ešenvalda, Andra Kontauta, Jāņa Strazda un Jēkaba Jančevska mūzika.

Koncerta diriģenti: Jēkabs Ozoliņš, Ilze Valce, Ilze Balode, Gunta Vite, Mirdza Paipare, Olga Blauzde, Līga Amerika – Ansiņa, Ilze Āboliņa, Antra Berga, Liene Breča un Renārs Juzups.

1873. gada 26. jūnijā I Vispārējo latviešu Dziesmu svētku svinīgajā atklāšanas aktā Rīgas Latviešu biedrības zālē pirmo reizi izskan Vidzemes skolotāju semināra absolventa, komponista Baumaņu Kārļa korālis “Dievs, svētī Latviju”. 1873. gadā tiek publicēts arī Irlavas skolotāju semināra absolventa, komponista Vīgneru Ernesta latviešu tautas dziesmu apdaru krājums “Latvija”. Sapnis par Latviju – savu valsti – 19. gs. otrajā pusē ticis lolots daudzu latviešu sirdīs un nu šis vārds ir izskanējis skaļi.

No šī brīža tautas kopības spēks tiek apzināts vienotā kopkora balsī, un ceļš uz sapņa piepildījumu tiek stiprināts ar ticības, mūzikas un vārda palīdzību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ilze Valce

Bija arī "Kursas" meitenes. Vislielākais paldies viņām un visiem dziedātājiem par "Lūgsnām Latvijai"!

pirms gada, 2018.11.05 10:15

Inta P.

Paldies Ilzei V.par sarūpēto jauko pasàkumu un
koncertu!
Sveiciens no Cìravas!

pirms gada, 2018.11.05 10:32

Pensionāre

Tas bija ļoti iedvesmojoši, pacilājoši un patiešām svētku sajūta!!!!Lai mūsu Liepājas diriģentiem veicas viņu atbildīgais un ne vieglais darbs!!!!

pirms gada, 2018.11.05 22:26

Liepājā