Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā vīri steidz izbaudīt zemledus makšķerēšanu; lomos līdakas un asari

Svētdienas, 2. decembra pēcpusdienā Liepājā uz Cietokšņa kanāla pirmā ledus jau varēja sastapt aptuveni desmit vīrus, kas pirms gaidāmā atkušņa steidza izbaudīt pirmos zemledus makšķerēšanas priekus šoziem Liepājā. Rīta pusē copmaņu bijis vēl vairāk.

Kāds no makšķerniekiem portālam pastāstīja, ka uz Cietokšņa kanāla ledus ziemas copi atklājis jau sestdien. Viņaprāt, ledus ir drošs. Vīrs ar steidza parādīt, kā viņš pārbauda ledus biezumu, izmantojot krastā nolauztu zaru. Piefiksējis ledus biezumu, makšķernieks to izmērīja ar savu kabatas nazi un secināja, ka ir astoņi centimetri. Viņš gan piebilda, ka kanāla vietā, kur ietek Ālandes upe, ledus ir daudz plānāks. Svētdien viņš bija noķēris pāris asarus, bet sestdien uz dzīvo zivtiņu bija trāpījusies 51 centimetru gara un aptuveni kilogramu smaga līdaka.

Cits makšķernieks stāsta, ka var droši staigāt, jo ledus biezums ir jau desmit centimetri. Viņš stundas laikā bija noķēris vairāk nekā desmit asarus. Nākšot arī pirmdien, jo turpmākā decembra prognoze zemledus makšķerēšanai Liepājā vairs nebūs labvēlīga. Makšķernieks piebilda, ka arī svētdien kādam vīram bija trāpījusies kilogramīga līdaka.

Portāls novēroja, ka pirmie caurumi uz kanāla ledus urbti pie pašas malas, bet nu jau makšķernieki nebaidījās šķērsot ūdenskrātuvi. Jautāts, vai nav bailīgi, kāds makšķernieks atbildēja, ka drošības sajūta ir uz robežas, bet tas nebija šķērslis, lai mēģinātu tikt pie lomiem.

Kāds vīrs portālam palepojās ar prāvu asaru lomu, viņam ķērienā bija vairāk nekā desmit asari.

Laika prognoze zemledus makšķerēšanas cienītājiem nav labvēlīga. Pirmdien  un otrdien Liepājā sola jau plus astoņus grādus un lietu. Arī turpmākajās dienās sals nav gaidāms.

Iepriekšējās divas ziemas Liepājā makšķernieki uz pirmā ledus tika tikai janvāra pirmajās dienās.

Pievieno komentāru

Liepājā