FOTO: Liepājā uzstādīta unikāla taktilā karte

Piektdien, 14. jūnijā, Peldu ielas galā, pie ieejas Jūrmalas parkā, atklāta pirmā taktilā karte Liepājā, kas palīdzēs cilvēkiem ar redzes traucējumiem orientēties un iepazīties ar Jūrmalas parkā esošajiem objektiem, informē Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

"Priecē, ka, kopīgi ar Liepājas uzņēmumu "Uniq" domājot, plānojot un testējot, esam varējuši sasniegt rezultātu, kad cilvēki ar redzes invaliditāti pēc iespējas neatkarīgāk un brīvāk var saņemt nepieciešamo informāciju un pārvietoties vidē. Ietvēs iestrādātās vadlīnijas, taktilā karte un vides pieejamība – Liepāja šajā jomā ir kā labs piemērs citām pilsētām," stāsta Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar vietējo uzņēmumu SIA "Uniq" ir izveidojuši unikālu vides pieejamības produktu ne tikai Liepājas, bet arī Latvijas mērogā. Kartē tiek apvienota gan krāsa, gan reljefs, lai tā būtu pielietojama gan vājredzīgiem, gan neredzīgiem cilvēkiem.

"Sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību tika meklēts kopīgs risinājums, lai taktilā karte būtu funkcionāla un atbilstu cilvēku ar redzes traucējumiem vajadzībām. Veidojot karti, uzsvars tika likts uz kontrastiem elementos – gan materiāla, gan krāsas ziņā," par pieredzi taktilās kartes veidošanā gandarīts SIA "Uniq" vides dizaineris Kristaps Štobis.

Kartē vizuāli un taktili jeb sataustāmā veidā var iegūt informāciju par teritoriju no bērnu rotaļu laukuma Jūrmalas ielā līdz Gulbju dīķim, ļaujot vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem orientēties apkārtējā vidē un iepazīties ar minētajā teritorijā esošajiem objektiem un celiņu plānojumu.

Karti izstrādājis Liepājas uzņēmums SIA "Uniq" pēc Liepājas pilsētas pašvaldības pasūtījuma, īstenojot Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projektu "Mana sociālā atbildība".

2012. gada 2. aprīlī Liepājas pilsētas pašvaldība uzsāka Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLIV-322 "Mana sociālā ieviešanu". Projekts tiks realizēts līdz 2014. gada 1. aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrācijas sabiedrībā veicināšanu.

Projekta laikā 2013. gada vasarā tiks veikta infrastruktūras pielāgošana Liepājas pludmalē pie Glābšanas stacijas - tiks uzstādīti 3 sanitārie moduļi un koka laipa, lai nodrošinātu piekļuvi jūrai cilvēkiem ar redzes un funkcionāliem traucējumiem. Ir iegādāti divi peldēšanas riteņkrēsli un izgatavots audioboju komplekts, kā arī uzstādītas divas taktilās kartes. Glābšanas stacijā būs pieejams asistenta - pavadoņa pakalpojums, lai ļautu mērķa grupai pilnvērtīgi izmantot piedāvātos pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Liepājā