Pirmdien, 11. novembrī, tūkstošiem cilvēku Liepājā devās Lāčplēša dienas lāpu gājienā, lai pieminētu latviešu karavīrus un citus cilvēkus, kuri atdeva savu dzīvību Latvijas brīvībai.
Jāņa Čakstes laukumā pirms lāpu gājiena bija iespēja noskatīties muzikālu stāstu par laiku, kurā izšķīrās Latvijas valsts liktenis. Svētku noskaņu uzbūra dzīvā uguns, bija sirdij tuvas melodijas un īpaši veidots sajūtu stāstījums par simts gadus seniem notikumiem. Uzvedumā piedalījās gan Liepājas jaunie mākslinieki, gan jau pieredzējuši mūziķi, Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīva “Banga” un vidējās paaudzes deju kolektīva "Bandzenieki" dalībnieki un Liepājas BJC jauniešu kora "Reverberācija" vīru grupa diriģenta Andra Mockus vadībā. Muzikālo noformējumu veidoja Normunds Kalniņš un to papildināja Ērika Vilsona stāstnieka balss.
Savukārt lāpu gājienā liepājnieki un pilsētas viesi no Jāņa Čakstes laukuma cauri pilsētai devās uz Ziemeļu kapiem, kur notika piemiņas brīdis.
Tiks papidlināts ar video no muzikālā pasākuma un lāpu gājiena.
Ha ha
Tūkstošiem cilvēku,tiešām???Tas pats kas miljons Priekuļos.
pirms 28 dienām, 2019.11.11 20:11