Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā svinīgā ceremonijā Jūras spēku komandiera amatā stājas Kaspars Zelčs

Liepājā sestdien, 2. novembrī, svinīgā ceremonijā Jūras spēku komandiera amatā stājās jūras kapteinis Kaspars Zelčs, nomainot līdzšinējo komandieri flotiles admirāli Ingu Vizuli.

Svinīgajā Jūras spēku komandiera maiņas ceremonijā piedalījās Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis (AP), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, bruņoto spēku regulāro spēku vienību komandieri, aicinātie viesi un karavīri.

Jūras kapteinis Kaspars Zelčs dienestu bruņotajos spēkos sācis 1993.gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Dienesta laikā ir bijis mīnu tralera "Viesturs" navigācijas virsnieka amatā, patruļkuģa "Bulta" komandiera palīga un vēlāk arī kuģa komandiera amatā. Komandējošā sastāva virsnieka dienesta pieredze iegūta, dienot dažādos virsnieka amatos Jūras spēkos, Mācību vadības pavēlniecībā un Nodrošinājuma pavēlniecībā. Starptautiska dienesta pieredze iegūta štāba virsnieka amatā NATO Jūras komandkomponentes štābā Nortvudā, Lielbritānijā, kā arī NATO starptautiskajā misijā "Resolute Support" Afganistānā.

Jūras kapteinis Kaspars Zelčs izglītību ieguvis Latvijā, to papildinot ar dažāda līmeņa kursiem ASV, Norvēģijā, Vācijā, Austrijā, Itālijā un citiem NATO organizētajiem kursiem. Jūras kapteinis Kaspars Zelčs saņēmis aizsardzības ministra goda zīmi "Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā", Nacionālo bruņoto spēku komandiera goda zīmes "Par nopelniem" 3.pakāpi un "Par centību militārajā dienestā", kā arī citas goda zīmes un vairākus pateicības un atzinības rakstus.

Flotiles admirālis Ingus Vizulis turpinās dienestu augstākā štāba virsnieka amatā NATO štābā Neapolē, Itālijā. Viņš par Jūras spēku komandieri kļuva 2016.gadā.

Jūras spēku galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Pievieno komentāru

Liepājā