FOTO: Liepāja svētku nedēļā

Savlaicīgāk nekā citus gadus pirms valsts svētkiem šogad ir izrotāta Liepāja, uzsver pilsētas māksliniece Agita Ansule. Tas ir saistīts ar to, ka 18. oktobrī mūsu pilsētā notika konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2013” apbalvošanas ceremonija –  Liepāja saņēma titulu „Eiropas gada pašvaldība”, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.
 
Valsts svētku simbolika, kā arī informācija par to, ka Liepāja ir šā gada Eiropas Gada pašvaldības goda nosaukuma ieguvēja, katru iebraucēju vairākas nedēļas sagaida pie pilsētas robežzīmes uz Liepājas – Grobiņas šosejas.
 
Ar karogiem, kas piestiprināti pie apgaismes balstiem, ir rotāti Brīvības un Zirņu ielas posmi, Ganību un Zirņu ielas krustojums, Jaunais tilts, Jūras iela un citas vietas.

Pilsētas centrā Rožu laukumā ir uzstādīta vides objektu kompozīcija, kas vējā rotē un  pievērš garāmgājēju un garāmbraucēju uzmanību latviskiem rakstiem un zīmēm. Tāda kompizīcija ir izveidota tāpēc, ka šogad valsts svētki notiek zem devīzes „Raksti un zīmes”.

Lielās ielas pretējā pusē ar jauniem lielizmēra baneriem valsts karoga krāsās ir rotātas visas sešas Liepājas universitātes kolonas. Iepriekšējos gados līdzekļu trūkuma dēļ bija izrotātas tikai četras kolonas.

Pilsētas noformējumu šo valsts svētku atcerei veidojuši un uztur SIA „UNIQ” un SIA „DLV Kompānija”. Šim nolūkam Būvvaldes budžetā plānoti 4,5 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Liepājā