Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā skolēni iepazīst Latvijas Brīvības cīņu vēsturi

Jau sesto gadu Liepājas Valsts 1. ģimnāzija rīko pasākumu atzīmējot un godinot Liepājas aizstāvju uzvaru pār bermontiešiem 1919. gada 14. novembrī. Lai tuvinātu skolu jaunatni Latvijas valsts vēsturei un rūdīto patriotisko, kā arī sacensības garu, ģimnāzijas vecāko klašu skolēni organizē aktivitātes un uzdevumus 7. – 9. klašu skolēnu komandām.

Iepriekšējos gadus šādas aktivitātes notika tikai Redāna fortos, kur 1919. gadā notika arī izšķirošas kaujas, bet šogad, pasākumam paplašinoties, pateicoties Latvijas Skolas Somas atbalstam, tika uzdevumos iekļauta arī Karostas teritorija. Pirms skolēni uzsāka orientēšanās uzdevumu, meklējot nozīmīgākos Karostas kultūrvēsturiskos objektus  un ar Brīvības cīņām saistītās ielas, piemēram, Studentu rotas, Ģenerāļa Dankera ielas u.c., viņi apguva ierindas mācību Liepājas 44. zemessardzes kājnieku bataljona vīru vadībā, informē Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas vēstures skolotāja Baiba Mackiala.

Pēc ierindas apmācības skolēni bija gatavi ne tikai pārbaudīt savas spējas orientēšanās, bet arī dažādās ģimnāzistu sagatavotās aktivitātēs. Noslēdzoties aktivitātēm, skolēni devās ekskursijā pa Tosmares ūdenstorni, kurš bija nozīmīgs objekts Liepājas aizstāvēšanā un iepazinās ar vēstures faktiem pateicoties mūsu Liepājas vēsturnieka Jura Raķa stāstījumam.

"Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai ir izveidojusies laba sadarbība ar Latviešu Strēlnieku apvienību, tāpēc viņu atbalsts pasākumā neizpalika. Dodoties uz 14. novembra bulvāri, skolēnus LSA vīri sagaidīja ar lāpām un uz Redāna fortiem devāmies lāpu gājienā strēlnieku dziesmu pavadījumā. Gaisā virmojot priekam un lepnumam, sasniedzām fortus, kur ne tikai ugunskura un lāpu gaismā atpūtāmies un ieturējāmies, bet mēģinājām sajusties tuvāki vēsturiskajiem notikumiem un tiem varoņiem, kuri par mūsu nākotni bija atdevuši savas dzīvības. Mūra sienās vēl ilgi 14. novembra vakarā dega svecīšu liesmiņas un atgādinās par mūsu mīļās pilsētas dūšīgajiem, drosmīgajiem vīriem. Atceroties un novērtējot savas pilsētas varoņus, mēs varam sajusties ne tikai tai piederīgāki, bet varam sevī pieaudzēt drosmi un atbildību par savu nākotni," stāsta B. Mackiala.

Pievieno komentāru

Liepājā