FOTO: Liepājā simtiem cilvēku piedalās Lāčplēša dienas lāpu gājienā

Liepājā Lāčplēša dienas, 11. novembra, vakarā, godinot Brīvības cīnītāju piemiņu, notika lāpu gājiens un svētku koncerts, kas Jāņa Čakstes laukumā pulcēja daudz ļaudis. 

Vispirms liepājnieki un pilsētas viesi Jāņa Čakstes laukumā varēja baudīt Lāčplēša dienai veltīto koncertu, kurā uzstājās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, dziedātājs Atis Zviedris, pianists Normunds Kalniņš un citi mūziķi.

Koncerta laikā uzņēmums "Sakret" Liepājas pilsētai svinīgi pasniedza īpaši veidotu Latvijas simtgades ģerboni. Liepājas mērs Uldis Sesks norādīja, ka ģērbonis tiks novietots Lāčpleša dārzā Karostā.

"Sakret" ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420x594 milimetrus liels un 30 milimetrus biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Pēc koncerta bija Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kurā piedalījās simtiem dalībnieku. Viņi svinīgā solī no J. Čakstes laukuma devās uz Ziemeļu kapiem, kur bija Lāčplēša dienas pasākuma noslēgums un piemiņas brīdis. 

Pievieno komentāru

Liepājā