FOTO: Liepājā pret "nesamērīgi maigo" spriedumu bērna pavedinātājiem protestē simtiem cilvēku 4

Piektdien Liepājā, pie tiesas nama, protestēt pret "nesamērīgi maigo" spriedumu bērna pavedinātājiem bija ieradušies vairāki simti cilvēku.

Pie tiesas nama pulcējās dažāda vecuma un tautību cilvēki, tai skaitā arī daudz vecāku ar bērniem un bērnu ratiņiem.

Piketētāji ir sagatavojuši plakātus ar uzrakstiem "Liepāja ir vēju, nevis izvirtuļu pilsēta", "Tiesības uz bērnību ir augstākas par "mīkstinošiem apstākļiem"", "Kam kalpo tiesu sistēma?", "Taisnīgu sodu bērnu izmantotājiem" un "Pasargājiet mūsu bērnus no maniakiem!" u.c.

Piketētājus atbalstīt bija ieradušies arī motokluba "West Coast Liners" motociklisti ar saviem braucamajiem, uz brīdi saceļot skaļu troksni.

Pasākuma organizators, Liepājas iedzīvotājs Nilss Jansons aģentūrai LETA atzina, ka tik lielu atsaucību no cilvēkiem nebija gaidījis un nebija rēķinājies arī ar tik ievērojamu piketa dalībnieku skaitu.

Patlaban visi protestētāji ir izklīduši, līdzi aiznesot arī savu atribūtiku un visus plakātus. Pie tiesas nama vairs nekas neliecina par notikušo akciju. Nekādi incidenti piketa laikā netika fiksēti.

Kā ziņots, līdzīga akcija notika arī Rīgā, pie "Laimas" pulksteņa.

Liepājas tiesa kādu tēvu un dēlu par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo sodījusi ar piespiedu darbu. Gan valsts apsūdzības uzturētājs, gan apsūdzēto advokāts norādījis, ka sods ir adekvāts nodarījumam, taču daļa sabiedrības ir pretējās domās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Leviathan

Nu prieks par Liepāju! Cepuri nost! Vismaz cilvēkiem tur ir sava goda apziņa. Cerams, ka tas kaut ko dos.

pirms 6 gadiem, 2015.07.17 17:19

Bardinet

+++++++++++++++++++++++++++ Protestētājiem!!!!!
Esmu no rajona un par cik nebija iespējas ierasties uz šo protestu, atbalstu morāli!!! Novēlu neapstāties pie iesāktā un iet tālāk, kamēr saklausa...
Ja paskatās kā rīkojās šādās situācijās citās valstīs, mēs esam pārāk maigi... :@

pirms 6 gadiem, 2015.07.20 08:38

Liepājā