FOTO: Liepājā pieņem ekspluatācijā jauno jahtu ostu

Liepājā Būvvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā Liepājas jauno jahtu ostu un servisa ēku. Šie ir sen gaidīti un vajadzīgi objekti, lai atbraucējiem piedāvātie pakalpojumi Liepājā neatpaliktu no citām jahtu ostām visā pasaulē.

Kopš vasaras vidus netālu no Tramvaja tilta, tātad pilsētas centrā, ir uzbūvēta jahtu ostas servisa ēka, peldošās piestātnes uz pontoniem divās līnijās, pārbūvēts piestātnes segums, izbūvēts apgaismojums un citas nepieciešamās inženierkomunikācijas, portālu "Rekurzeme" informē Liepājas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piestātnē ir ierīkots pacēlājs.

Piestātnes segumā izmantoti īpaši izturīgs kompozītmateriālu dēļu klājums.

“Šis, manuprāt, ir īpašs gadījums, kad pašā pilsētas vēsturiskajā centrā būs iespējas ienākt un pietauvoties jahtām. Tas ir liels ieguvums tūrisma nozarei. Jahtu ostas labiekārtojums ir funkcionāls, pārdomāts, estētisks. Tagad no abiem Tirdzniecības kanāla krastiem un no Tramvaja tilta puses centra ainava ir kļuvusi bagātāka, interesantāka, romantiskāka. Industriālus objektus papildina ar izklaidi, atpūtu, burāšanu saistīti elementi,” savu vērtējumu pauž pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs.

Jaunajā servisa ēkā, kas būvēta no koka konstrukcijām plašā stiklojumā, ir telpas birojam, labierīcības, dušas un veļas mazgātava.

Savukārt peldošās piestātnes ir aprīkotas ar vārtiņiem, glābšanas inventāru un citām sistēmām, lai ar jahtām un kuteriem Liepājā ienākušie viesi šeit justos ērti, droši, lai turpmāk viņiem būtu pieejami Eiropas standartiem atbilstoši pakalpojumi.

Peldošajās piestātnēs pie jahtu ostas vienlaikus varēs novietoties līdz 50 jahtu. Kā atzīmēs jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, ar “pilnu jaudu” jauno objektu sāks izmantot nākamajā jahtu sezonā.

Liepājas jahtu ostas projekta pirmās un otrās kārtas kopējās izmaksas sasniedz gandrīz 600 tūkstošu eiro. Projekta pasūtītājs Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde īstenojusi INTEREG Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Projekta autors: SIA “K IDEA”. Būvnieks: SIA “RERE MEISTARI”.

Pievieno komentāru

Liepājā